Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak wygląda depilacja laserowa? Czemu warto się na coś takiego zdecydować?

depilacja
Depilacja laserem jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Poprzedzona skonsultowaniem się z lekarzem, a w konsekwencji wykonana przez dobrego oraz doświadczonego specjalistę jest najbardziej skuteczną i bezpieczną dla zdrowia metodą, z jakiej korzysta wciąż więcej ludzi. Kosmetolog przykłada głowicę lasera do odpowiednio przygotowanej skóry. Wyemitowana tak wiązka silnego światła pochłaniana jest przez melaninę, jest to barwnik zawarty w cebulkach włosów.

depilacja laserowa
Źródło: foter.com
Impuls lasera zamienia się w energię termiczną, co ma wpływ na niszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosów, to sprawia, iż nie rosną od nowa. Wiedzmy, że dobre zabiegi przeprowadza się w wyspecjalizowanych klinikach, jak depilacja laserowa Wrocław (polecane miejsce). Tego typu zabieg jest w stanie powodować swego rodzaju dyskomfort, jak również poczucie szczypania oraz pieczenia. Odczuwanie takich dolegliwości jest jednak bardzo indywidualne oraz jest zależne od tego jak jesteśmy odporni na ból. Po zrobieniu depilacji laserem skóra jest zaczerwieniona, pojawiają ślady opuchlizny.

Zwykle zanikają już po paru godzinach, chociaż jak mamy bardzo wrażliwą skórę, to mogą utrzymywać się nawet przez kilka dni. Czas takiego zabiegu uzależniony jest od tego, jak dużą powierzchnię ciała depilujemy. Może to trwać od pół godziny do czasem dwóch godzin. Stąd również decydując się na gabinet najlepiej zwracać uwagę na to, którego sprzętu się w nim używa. Innowacyjne lasery diodowe z pewnością dość mocno skracają trwanie zabiegu, a to dzięki dodatkowej głowicy o sporej powierzchni zabiegowej. Najnowszy sprzęt umożliwia również na zmniejszenie odczucia bólu oraz uzyskanie pożądanych efektów przy wykorzystaniu mniejszej energii.

Żeby depilacja laserem skończyła się sukcesem, a jej rezultat był bardziej trwały, to niezbędne, aby wykonać parę zabiegów w odstępach czasu, które wynoszą od sześciu do dwunastu tygodni. Laser wpływa jedynie na włosy, które są w fazie wzrostu, nie działa natomiast na te, jakie znajdują się w stanie spoczynku. Depilacja laserem to jeden z paru świetnych zabiegów, kolejny to przykładowo usuwanie rozstępów, równie powszechny (nawet coraz bardziej). Korzysta z niego wciąż więcej osób. Nie ma się co na to dziwić, gdyż w skuteczny sposób poprawiają wygląd, oraz są bardzo wygodne jeśli chodzi o troszczenie się o nasz wygląd.