Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak wygląda zabieg mezoterapii – przeczytaj więcej tu

twarz
Mezoterapia poprawia wygląd skóry i powstrzymuje łysienie. Jest to zabieg, który nie tylko leczy skórę, lecz również ją odmładza i zapobiega poniektórym kłopotom natury estetycznej. Zabiegi mezoterapii stosowane są w leczeniu napięć mięśniowych. Mezoterapia jest również stosowana w zabiegach antycellulitowych.

Mezoterapia – sprawdź tu – Wrocław polega na wprowadzeniu bezpośrednio do skóry należytego preparatu mieszczącego substancje lecznicze. W zależności od problemu są to wyciągi roślinne, oligoelementy, bądź związki z grupy glikozaminoglukanów. Po raz pierwszy zrealizowano ją w 1952 roku – wówczas to francuski lekarz Michael Pistor próbował za jej pomocą wyleczyć niedosłuch u pacjenta. I chociaż się to nie udało, to zabieg przyniósł obiecujące efekty: obniżył ból oraz szumy uszne. W sześćdziesiątych latach XX wieku zabiegi te wykorzystywano w przypadkach rozlicznych innych dolegliwości: migren, żylaków, a także w kuracjach dermatologicznych, jak kuracja łysienia plackowatego oraz łuszczycy. Rozkwit tej metody nastąpił niedawno, wraz z rozkwitem medycyny estetycznej.

Obecnie zabieg mezoterapii jest podstawą wielu kuracji i znaleźć go możemy w ofercie bardzo wielu gabinetów. Chociaż nie jest zabiegiem chirurgicznym, to jednak mogą go realizować tylko lekarze – przeważnie dermatolodzy a także doktorzy medycyny estetycznej – gabinet dermatologii estetycznej wrocław. Wymaga bowiem nie wyłącznie zwinnych rąk oraz precyzji w dawkowaniu preparatu, który jest stosowany w danym przypadku, ale także bardzo dogłębnej znajomości budowy skóry.

Co kuruje mezoterapia Wrocław? Zabiegi mezoterapii stosowane są tak w medycynie konwencjonalnej, jak także estetycznej. Wskazaniem do zabiegów są: neuralgie, nadmierne napięcie mięśniowe, urazy zaistniałe na skutek praktykowania sportu. Jednak mezoterapia – (kliknij tutaj) kojarzy się przede wszystkim z medycyną estetyczną, gdzie przeprowadzana jest zarówno do profilaktyki, jak także leczenia poniektórych zmian skórnych, czy zminimalizowania konsekwencji mijającego czasu. Wskazaniem będą: drobne zmarszczki na twarzy, blizny potrądzikowe, zwiotczała skóra ciała, rozstępy, ubytki w owłosieniu.
W jaki sposób znaleźć gabinet medycyny estetycznej proponujący tego rodzaju zabiegi? To nic skomplikowanego, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać wyrażenie: dermatologia estetyczna Wrocław.