Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak znaleźć dobrego lekarza?

Pobieranie krwi
W naszym kraju nieustannie utyskuje się na służbę zdrowia. To smutne, ale, prawda jest taka, że mamy na co. wielkie kolejki, przepracowani lekarze, wiecznie naburmuszone pielęgniarki – to codzienność rodzimych szpitali i przychodni.

Pobieranie krwi
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
W Polsce cały czas narzeka się na służbę zdrowia. Niestety, prawda jest taka, że jest niejeden powód. Wielomiesięczne kolejki, przemęczeni lekarze, zawsze niesympatyczne pielęgniarki – (specjalizacja ginekologiczno-położnicza dla pielęgniarek) – to codzienność polskich szpitali i przychodni. Oczywiście można uciec od takich zdarzeń, kiedy wybierzemy niepubliczną opiekę medyczną, ale to wiąże się z kolejnymi, sporymi nakładami pieniężnymi. To mało optymistyczne, ale nie widać w przyszłości możliwości odmiany i zostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość, albo wydawać spore pieniądze na każdą wizytę.

Żeby jak najbardziej ograniczyć niemiłe doświadczenia warto sprawdzić, jakie opinie ma lekarz, do którego chcemy pójść. Najlepiej pytać przyjaciół. Z pewnością nam poradzą, będziemy mogli porozmawiać o wizycie i o podejściu specjalisty. Opinie o lekarzach są różnorodne, zdarza się że sprzeczne, ale świetnego medyka docenią wszyscy.

Innym źródłem wiadomości bywa internet. funkcjonuje wiele stron internetowych gromadzących oceny placówek. Poczytajmy je, nim zapiszemy się na wizytę, wpisując w wyszukiwarce różne słowa „dermatolog Zielona Góra”, „dermatolog w Poznaniu”. Jeżeli cokolwiek jest absolutnie złe w którejś przychodni, na pewno się o tym przekonamy. pacjenci chętnie dzielą się swoją opinią, szczególnie gdy obsłużono ich na wysokim poziomie albo bardzo źle.

Lekarze sami zazwyczaj zapoznają się z ocenami swoich działań. Część z nich bierze sobie do serca zdanie pacjentów i zmienia swoje działania, co ma odzwierciedlenie w opiniach. Zwracajmy więc uwagę na terminy zamieszczenia opinii. Część specjalistów jednak nie wykona takich działań i tych powinniśmy unikać.

Choroby to prywatny i delikatny temat, więc podejście lekarza jest tak istotne. Sprawdźmy dobrze opinie o lekarzach, u których chcielibyśmy się leczyć. W ten sposób uda się nam uciec od nieprzyjemności.