Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Która moda okazuje się być najlepsza, jak to przedstawia się w naszym kraju? Czy możemy powiedzieć o pewnych trendach, jakie są najczęściej wybierane?

Pokaz mody
Nie każdy ma tego świadomość, natomiast każdego roku kilkunastu najważniejszych krajowych projektantów przedstawia ludziom swoje kolekcje, czy jednakże ma to wpływ na to, co się nosi. Od zawsze jest tak, że na to jakich wyborów dokonujemy mają wpływ najwięksi kreatorzy, głównie znani, zagraniczni, lecz to nie oznacza, iż w Polsce nie ma ciekawych twórców.

Na pokazie mody
Autor: CHRISTOPHER MACSURAK
Źródło: http://www.flickr.com
W naszej rodzimej modzie tak naprawdę dostrzec można dwa nurty. W pierwszym z nich znajdziemy ładne, szykowne kreacje, bardzo często zwiewne i powłóczyste, są też najczęściej bardzo proste. Ciężko jednakże czasem oprzeć się wrażeniu, że ten minimalizm posiada naturę jednak ekonomiczną, bo najczęściej nie są to projekt zbyt odkrywcze, natomiast na pewno niesamowicie przydatne, przykładowo płaszcze zimowe damskie i męskie kurtki zimowe – http://www.ceneo.pl/Kurtki_meskie/Rodzaj:Zimowe.htm.

Tego rodzaju ubrania są bardzo ważne i każdy nosi je czasami, choć jak wspomnieliśmy nie są zbyt odkrywcze i przez takie miano zasługują na średnią uwagę. Mamy też inny nurt, bardziej awangardowy, więc takie kreacje nie są dobre dla każdego. Z pewnością polubią je osoby, które cenią sobie oryginalny wygląd ponad wszystko. Bardziej jednak zachowawcze osoby nie będą zachwycone tego rodzaju bardziej osobliwymi kreacjami. Pomiędzy jednak tymi dwoma rodzajami, czyli minimalizmem jak i awangardą, są również projektanci, którzy rzeczywiście realizują swoją wizję, pamiętając jednocześnie o tym, co większa rzesza pań chciałby nosić. To faktycznie ich stroje bardziej zostają w pamięci i chcemy je kupić, przykładowo buty dla dzieci Radom lub też bielizna wyszczuplająca Szczecin – propozycje ofert na bieliznę wyszczuplającą w szczecinie. One są najpopularniejsze i doceniane, dlatego też powszechnie są używane przez wielu Polaków.

Nie dziwi to oraz nie zaskakuje, ponieważ w innych miejscach na świecie jest podobnie, zaś wniosek jest oczywisty, czyli to, co jest jakościowe się sprzedaje. Rzecz jasna to, czy akurat konkretna rzecz się przyjmie zależy od różnych czynników, na przykład od charakteru danego państwa, to co jest cenione, a co jednak nie przejdzie. Tego typu moda “środka”, to skondensowana propozycja różnych interesujących kreacji, jakie mają nabywców.