Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jakie mamy rodzaje portfeli? Jaki portfel pasuje do sytuacji oficjalnych, a jaki do bardziej luźnych?

portfel
Dopóki światem całkiem nie będzie rządził pieniądz wirtualny, to portfel wciąż będzie jednym z ważniejszych akcesoriów dla każdej kobiety i każdego mężczyzny. Niezależnie też od tego, czy jest raczej wypełniony pieniądzmi, a może raczej pusty, powinien być solidny, trwały jak i praktyczny. Ważne jest też, by się po prostu podobał, przecież każdy z nas lub posiadać ładne, estetyczne rzeczy.

elegancja na co dzień
Szczególnie odnosi się to do kobiet, ponieważ która pani nie lubi mieć ładnego portfela, tego typu modelami okażą się z pewnością portfele damskie skórzane. Dużo osób ma portfel klasyczny, inaczej nazywany portfel-kopertówka. Często są to portfele ze skóry albo z materiału, który imituje skórę. Bardzo często jest podłużny, prostokątny, ale są i w kształcie kwadratu. Zapięcie jest na zamek albo na zatrzask, chociaż spotykane są takie na bigiel albo magnes (jest sporo różnych wersji).

Jest na pewno dobry dla osób, jakie na co dzień ubierają się klasycznie, elegancko, natomiast sportowe ciuchy noszą niesamowicie rzadko. Sporo osób, szczególnie pań, zamiast takich portfeli używa aktówek. Istnieją ich przeróżne rodzaje, ale aktówki damskie są również coraz bardziej popularne. Dość popularne są także portfele w typie sportowym. Najczęściej używają je osoby, wśród których nie panuje żaden dress code, dlatego na co dzień mogą ubierać się bardziej luźno. Są to portfele wykonane z przeróżnych materiałów, jak nylon, cordura, zaś rzadziej spotykane są portfele ze skóry, które różnią się od modeli klasycznych różnego rodzaju barwami i wzorami.

Wiele tego typu portfeli jest odporna na wodę, standardowo są także bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenie. Zapięcie modeli sportowych jest trochę mocniejsze oraz bardziej dokładne, gdyż zatrzasków znajduje się tam więcej, a zamek jest mocniejszy. To który portfel kupimy zależy, w jakiego rodzaju sytuacjach będziemy go potrzebować, ponieważ tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by mieć różne rodzaje. Jak na przykład w pracy musimy chodzić w garniturze, to oczywiście, iż portfel wybieramy do stylu ubioru, jednak po skończonej pracy, gdy możemy ubierać się luźniej, to możemy wybrać bardziej sportowy styl. Jak widzimy wszystko zależy od sytuacji, dlatego nie możemy być niewolnikami jednego portfela.