Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jakie nowe techniki i związki może zaproponować klientkom współczesny przemysł kosmetyczny.

kobieca uroda
Współczesna kosmetologia oferuje coraz więcej możliwości paniom, jakie pragną ładnie i młodo wyglądać. Dotyczy to nie tylko nowych związków, pozwalających na uzyskanie spektakularnych rezultatów, ale także nowoczesnych technik, przykładowo takich jak coraz chętniej używane lasery. Do tego typu metod można także zaliczyć nici liftingujące, które pozwalają na uzyskanie znacznej poprawy wyglądu skóry bez konieczności stosowania tradycyjnych operacji chirurgicznych.

twarz kobiety
Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com
Stosuje się je nie tylko na samej twarzy, ale także na udach, brzuchu, piersiach i ramionach (więcej szczegółów). Używane aktualnie nici wchłaniają się w ciągu roku, mają w sobie między innymi polimlekowy kwas, jaki wzmacnia jeszcze efekty odmładzające. Sama metoda będzie polegać na wprowadzeniu nici przez niewielkie nakłucia za pomocą specjalnej igły. Zabieg przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu i trwa przeciętnie nie więcej niż godzinę czasu. Poprawa wyglądu widoczna jest już zaraz po zabiegu, a na najlepsze rezultaty trzeba poczekać następne kilka tygodni.

Natomiast jeżeli będzie chodzić o substancje używane obecnie przy zabiegach kosmetycznych, to niekwestionowanym królem jest kwas – kliknij – hialuronowy . Nie bezpodstawnie obecnie się go uznaje za eliksir młodego wyglądu, bowiem jego zastosowanie jest bardzo szerokie, także zaawansowana medycyna dość często korzysta z jego możliwości. Sam kwas występuje naturalnie w naszych organizmach, przede wszystkim w skórze i płynie stawowym, a jego najważniejszą rolą jest wiązanie wody.

I to właśnie ten mechanizm wykorzystywany jest w skórze, a jego zaburzenie będzie powodować zmarszczki i wiotczenie. Jeżeli poziom kwasu będzie się zmniejszać, to się niszczą włókna kolagenowe i to właśnie będzie przyczyną problemów z wyglądem naskórka. Z tego też powodu kwas ten jest składnikiem coraz większej ilości rozmaitych kremów na odmładzanie, a dodatkowo wykorzystuje się go w wygładzaniu zmarszczek. Kwas wstrzykuje się pod postacią elastycznego żelu, jaki powoduje wypełnienie zmarszczki i wygładza tym samym powierzchnię skóry. Efekty są od razu widoczne i mogą się utrzymywać przez okres nawet dwunastu miesięcy.