Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jakie są metody na piękną twarz?

Uśmiechnięta kobieta
Starzenie się cery jest normalnym procesem. Polega na zmniejszaniu się biologicznej aktywności komórek organizmu, spowolnieniu procesów regeneracyjnych a także stracie zdolności adaptacyjnych skóry. Decydująca rolę odgrywają tutaj czynniki genetyczne i współdziałające z nimi elementy zewnętrzne. Starzenie się cery jest nie wyłącznie efektem bezpośredniego upływu czasu, ale jest również następstwem działania elementów zewnętrznych a także wewnętrznych.

Kobieta
Autor: 123rtf
Źródło: 123rtf
Jednym z pierwszych objawów starzenia się cery jest jej suchość, wywołana stratą zdolności do wiązania wody oraz zatrzymywania jej w naskórku. Pojawiają się malutkie zmarszczki dookoła oczu i ust. Naskórek robi się coraz to cieńszy, chropawy. Wydzielanie melaniny zachodzi w sposób niejednolity, czego rezultatem są mnogie brązowe plamki pojawiające się na buzi szyi i dekolcie. Krążenie krwi we włośniczkach ulega przemianie czego efektem jest większa kruchość naczynek włosowatych. Pogarsza się aktywność włókien kolagenowych, natomiast ich struktura zmniejsza się, powodując znaczną utratę jędrności cery a co za tym idzie opadnięcie owalu buzi, tworzenie się ubytków skórnych. Czytaj również .

Jednym ze sposobów bezoperacyjnego eliminowania zmarszczek oraz podniesienia owalu twarzy jest laseroterapia laserem frakcyjnym CO2. Jest to jedno z najnowszych osiągnięć techniki laserowej, stosowanej w medycynie estetycznej. Polega ona na otrzymaniu znacznej poprawy stanu skóry, powiązanej z jej całkowitą przebudową. Lifting laserem frakcyjnym CO 2 powoduje ogrzanie głębokich powłok cery, bez odparowania tkanek. Poprzez przyrost ilości kolagenu oraz elastyny w skórze, poprawia ukrwienie powodując, że jej struktura ulega znacznej poprawie. Wiązka laserowa nie obejmuje całej powierzchni skóry poddawanej kuracji, a jedynie pewną jej część w formie punktów. W tychże miejscach powstają głębokie otworki przez które światło lasera przenika w głąb skóry. (Zobacz także modelowanie sylwetki) Wiązka lasera trafia do komórek skóry właściwej, a wręcz tkanek podskórnych. Mimo tak dogłębnej ingerencji powierzchnia ogarnięta zabiegiem zostaje prawie nietknięta. Miedzy tymi punktami znajduje się znaczna ilość zdrowej tkanki, dzięki jakiej dochodzi do uruchomienia naturalnych procesów regeneracyjnych.

Impulsy lasera przenikają w skórę do właściwej głębokości tak, ażeby nie powodować poparzenia jednak efektywnie pobudzić skórę do regeneracji. Wskazania do zrealizowania zabiegu liftingu laserem frakcyjnym Co2 : poszerzone pory, ubytki skórne, wiotka skóra.

W jaki sposób znaleźć gabinet wykonujący podobne zabiegi w stolicy? To nic trudnego, wystarczy wbić w przeglądarkę frazy: laser frakcyjny Warszawa .