Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jakie sporty są obecnie w modzie?

zwiedzająca para
W ostatnich latach wraz ze wzrostem świadomości społeczeństw nastąpił olbrzymi zwrot ku dbaniu o zdrowie, począwszy od żywienia gdzie zmiany te są chyba najbardziej zauważalne. Tradycyjna kuchnia polska odmieniła się nie do poznania: ciężkie, smażone potrawy zamieniliśmy na zdrowe sałaty, gotowane nad parą warzywa, trendy staje się nawet pieczenie własnego chleba.

siedzący mężczyzna
Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy dołożymy do tego coraz mocniejszy trend do biegania i ogólnie ruszania się mamy obraz jednej z najbardziej korzystnych przemian naszych czasów.

Jednakże nie wszyscy lubią biegać czy jeździć na rowerze. Można także wybrać Nordic Walking. Jest to rodzaj ruchu który wynaleziono w Finlandii jako trening dla narciarzy. W końcu zrobił się on tak bardzo popularny że stał się odrębnym rodzajem aktywności ruchowej. Nordic Walking (tak samo jak to jest z bieganiem) nie jest sportem wymagającym, wystarczą odpowiednie kije i dobre buty. Zaletą tegoż rodzaju aktywności jest fakt, że można NW trenować w prawie każdym terenie. Ponadto chodzić z kijkami może każda osoba bez względu na wiek lub też bez względu na wyjściową kondycję fizyczną.

Musimy jednak pamiętać o odpowiednim dostosowaniu obuwia do terenu na którym chcemy uprawiać NW. Tak więc dla przykładu wyruszając z rodzinką w górzysty teren z kijkami, należy zaopatrzyć także dzieciaki w bardzo komfortowe buty dla przykładu w buty terenowe dla dzieci. Dla dorosłych polecam glany męskie albo damskie, najważniejsze jest żeby buty trzymały staw skokowy do czego oba rodzaje obuwia świetnie się nadają. Z kolei w łatwym terenie doskonale mogą sprawdzić się na przykład męskie botki.

Wspaniałym uzupełnieniem do treningu Nordic Walking jest pływanie. Pływać możemy praktycznie bez względu na pogodę bowiem mamy do dyspozycji coraz więcej krytych pływalni. Wybierając się na pływalnię potrzebne będą akcesoria takie jak: strój kąpielowy, czepek, sklepu (zobacz okulary persol) pływackie, być może płetwy oraz japonki i klapki męskie które ograniczają prawdopodobieństwo wypadku w czasie chodzenia po brzegu basenu. I w ten oto sposób wyposażeni możemy ruszać po zdrowie!