Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak wybrać idealną torebkę damską?

Kobieta w mieście
Panie ubóstwiają torebki. Zbieramy je, zestawiamy odpowiednio do stroju, nosimy w nich wszelkie nasze skarby. Jednak każda kobieta jest odmienna i nie do każdej pasuje taka sama z torebek.

torebki
Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Oto rady, czym należy się kierować ażeby dopasować dla siebie odpowiednią torebkę. Pierwsza zasada – dopasuj torebkę do swej sylwetki: średnia lub duża dla pań puszystych, mniejsza lub średnich rozmiarów dla pań o przeciętnej budowie natomiast malutka dla pań drobnych. Jeżeli wybierasz torebkę na ramię upewnij się, że pasek torebki ma właściwą dla ciebie długość. Dobieraj ją do konkretnej okazji, przykładowo na co dzień – torba na ramię, do sukienki – kopertowa, na wieczorne wyjście z kolei – mała torebka do ręki. Ciekawe dane: listonoszki skórzane.

Zastanów się nad swym stylem życia. Nabywasz nowiutką torebkę, ale do czego ma ci ona służyć? Nie musisz kupować torebki, która wygląda jej poprzedniczka. Może przeszłaś już na emeryturę i nie potrzebujesz nosić ze sobą aż tylu rzeczy? Wówczas starczy mała, torebka do ręki. Zwróć uwagę

Czerwona torebka
Autor: Christine und Hagen Graf
Źródło: http://www.flickr.com

na codzienne aktywności. Panie, które dużo podróżują lub chodzą do szkoły, będą na pewno gustować w teczkach bądź torbach z długim paskiem, przewieszonych przez ramię. Takowe torby są pojemniejsze, a dodatkowo lepiej zabezpieczają nasze dokumenty, gdyż dokładnie przywierają do ciała.

Zastanów się, w jakim stylu na ogół się ubierasz. Jesteś zatrudniona w biurze i na co dzień nosisz neutralne, ubiory? Najlepsza będzie dla ciebie elegancka torebeczka na ramię bądź do ręki. Dla pań ubóstwiających wyraziste kolory oraz rzucającą się w oko biżuterię, najodpowiedniejsze będą kopertówki czy torebeczki do dłoni w neutralnych barwach. Zobacz tu: .

Osoby mające problemy z kręgosłupem, winny zamiast torebek nosić plecaczki czy małe torebeczki przewieszane przez ramię. Wybierać wówczas trzeba torebki z płaskim, szerokim ramiączkiem i pod żadnym pozorem ich nie przeciążać.

Z kolei to czy będą to torebki ze skóry, z zamszu czy z odmiennego typu materiału zależy wyłącznie od naszych osobistych preferencji i od wyobraźni. Wszelkiego typu torebeczki znajdziemy również w sklepach internetowych, które proponują ogromną ilość wzorów i odcieni torebek. Wyszukamy w nich nie jedynie torebki damskie skórzane lecz też plecaki oraz torby podróżne.