Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jakim sposobem uzyskać jedyną w swoim rodzaju biżuterię – porady dla amatorów biżuterii handmade

Biżuteria Natalii Jaroszewskiej
Mnóstwo ludzi uwielbia ładną i doskonale wykonaną biżuterię – specjalnie gdy jest handmade. Elegancki wirewrapping, plecione naszyjniki, ozdoby skórzane lub wykute, a może najprawdziwsze cuda z masy termoutwardzalnej? Możliwości jest nadzwyczajnie sporo i z tego powodu zdecydowanie warto z nich skorzystać, kiedy da się zyskać piękną i oryginalną biżuterię. Robienie biżuterii jest w dzisiejszych czasach bardzo powszechne ze względu na występowanie ogromnej ilości sposobów wykonania , jak również modę na coś wyjątkowego. Ciekawym zjawiskiem jest nawet rosnąca powszechność biżuterii handmade dla panów – dla przykładu częstych bywalców festiwalów fantasy, rekonstruktorów historii, aktorów , jak również cosplayerów.

robienie biżuterie - sprawdź jak to się robi
Autor: diva
Źródło: diva
Współcześnie robienie biżuterii (dowiedz się więcej w tym temacie – szczegóły) jest znacznie łatwiejsze ze względu na bardzo wysoką dostępność materiałów i popularyzację wielu technik, dzięki jakim da się zyskać bardzo liczne efekty. Między innymi współcześnie nie powinno się posiadać kuźni ani odlewni, by móc robić elegancką i niepowtarzalną biżuterię z metalu – za pomocą sposoby wirewrapping można otrzymać niezapomniane efekty. Ponieważ bazuje ona na umiejętnym kształtowaniu drutu (przykładowo ze srebra, ze złota, posrebrzanego lub powlekanego), nie powinno się użyć dużej siły, aby uzyskać ładną biżuterię – konieczna za to jest precyzja, dobre szczypce , a także oryginalny pomysł. W tej technice da się użyć nawet licznych kamieni , jak również korali. Inną bardzo popularną techniką jest makrama z licznych nitek i sznurków – w zależności od koncepcji , a także stosowanych kolorów, koralików lub przyborów można otrzymać eleganckie naszyjniki z klejnotami lub hippisowskie wielokolorowe ozdoby. W razie używania grubszych sznurków bądź rzemieni można również wykonać pasek do spodni albo również torbę.

O licznych sposobach na wykonywanie biżuterii na pewno należy przeczytać w sieci – można tam wyszukać wiele znacznie pożytecznych informacji, takie jak opisy różnorodnych technik, zdjęcia , a także pożyteczne tutoriale. Wielu rękodzielników , a także rękodzielniczek zamieszcza ciekawe produkty dotyczące rzemiosła artystycznego, a szczególnie wyrobu biżuterii. Można też zapoznać się z pomocniczymi półproduktami koniecznymi podczas posługiwania się pewnymi technikami – dla przykładu da się wyszukać wysoce dużo rodzajów zapięć do kolczyków oraz naszyjników, a również rozmaite koraliki, klamerki, nici , a także rzemyki.