Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jakim sposobem wybrać wytrzymałe buty

buty trekkingowe
Przechadzka po górskich szlakach to jedna z najlepszych form relaksu oraz odpoczynku podczas dłuższego wakacyjnego urlopu albo weekendowego wyjazdu w góry. Ważne jest dodatkowo również to, że przeważnie jest to zajęcie nie wymagające większego nakładu środków czy fachowych przygotowań. Owszem warto mieć odpowiednie buty trekkingowe męskie, zaopatrzone w gruby bieżnik i przewiewną ale mocną cholewkę.

converse
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy w niziutkich partiach górskich wystarczy mieć na nogach nawet zwykłe trampki . Żeby przejść spacerkiem po płaskim i stosunkowo krótkim szlaku, nie wymagane jest też specyficzne przeszkolenie lub sprzęt górski, ponieważ przez niskie partie gór prowadzone są trasy wyglądające niekiedy jak ścieżki w parku miejskim. Jednak nie należy przesadzić z niefrasobliwością, ponieważ może się to bardzo zemścić.  Planując na szlak zdecydowanie trzeba zabrać dobre bądź damskie, w zależności od płci właściciela, porządne spodnie, oddychającą bluzkę oraz ciepłą koszulę na wypadek pogorszenia temperatury. Ponieważ pogoda w górach lubi zmieniać się bardzo szybko, należy być przygotowanym na różne scenariusze, spacerując nawet na zwykłej leśnej ścieżynce. W przypadku nagłego pogorszenia pogody trzeba mieć w plecaku pelerynę na deszcz do ubrania. Niezbędne jest nie bardzo słodkie picie ze sobą i oprócz tradycyjnych kanapek jakaś kaloryczna przekąska.

Zwykle można przewidzieć ile godzin potrwa taka wycieczka, więc, jeśli preferuje się jednoosobowe wyprawy, to warto zawiadomić kogoś bliskiego gdzie i na jak długo się wybiera. Naturalnie, w takim przypadku po powrocie trzeba natychmiast powiadomić, że już się wróciło, aby nie powodować niepotrzebnego niepokoju. Planując trasę wyprawy, trzeba koniecznie zostawić sobie zapas czasu na nieprzewidziane sytuacje i tak obliczyć czas potrzebny na trasę, żeby na pewno wrócić z niej za dnia. Zachowując te wszystkie zasady, można już ruszać w niższe partie gór, nie zapominając jeszcze o rzeczy najważniejszej, jaką jest zdrowy rozsądek.