Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Karta kredytowa – w jaki sposób działa oraz czy pożądane byłoby ją posiadać?

ranking kart kredytowych
Karty kredytowe są narzędziem – jednym z paru instrumentów płatniczych, jaki ma swoje plusy oraz wady.
Jeżeli trafią do dłoni odpowiedzialnych osób, jakie umieją świadomie i mądrze z nich korzystać, wtenczas przeważą pozytywy.

ranking kart kredytowych
Autor: Forest and Kim Starr
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak korzystają z nich osoby nie zachowujące umiaru a także nie kontrolujące na bieżąco stanu finansów, wówczas karta kredytowa w ich rękach będzie niczym żyletka. Niełatwo się nią będzie posługiwać i jednocześnie nie uczynić sobie krzywdy.

Łatwość używania karty kredytowej, która jest jej największym plusem, jest też jej najogromniejszym przekleństwem. Osoby, jakie wpadły w spiralę kredytów częstokroć to właśnie zadłużenie na karcie kredytowej pokazują jako początkowy etap swoich problemów finansowych. Jednak trzeba powiedzieć wprost – to nie karta kredytowa jest zła! Przeważnie powodem kłopotów jest nasze zachowanie oraz brak odpowiedzialności, tylko czasami wynikający z braku wiedzy. Karty kredytowe nie są w żaden sposób powiązane z naszym kontem . Są one niezależnym produktem bankowym, jaki de facto jest przyznaną nam pożyczką z określonym górnym ograniczeniem, np. 10 000 zł. Płacąc nią wydajemy pieniądze banku. To niezmiernie wygodne, lecz ma też swoje wady – przy jocie nieuwagi można wydać więcej pieniędzy, niż będziemy zdołali zwrócić w konkretnym czasie rozliczeniowym.

Łatwo się zapomnieć, albowiem w przypadku kart kredytowych możliwość płacenia stracimy dopiero po osiągnięciu limitu natomiast banki dbają, by był on możliwie wysoki. zyskują bowiem wtenczas, gdy my nie spłacamy zadłużenia. Nim zdecydujesz się na takową kartę kredytową, zbadaj ranking kart kredytowych.