Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Kiedy rozwaga jest konieczna

tatuaż
Młodzi w wielu przypadkach mają chrapkę wyróżnić się spośród otoczenia. Strategii na realizacje takiego przedsięwzięcia jest całkiem sporo. Protest często jest sformułowany przez zewnętrzne oznaki, jest on sprawą zwyczajną. Istnieje nawet opinia, że ów młodzieńczy protest jest niezbędny do poprawnego rozwoju uczuciowego człowieka. Jedną ze strategii jest nietuzinkowy sposób ubierania się.

dziewczyna
Autor: Luciano Brito
Źródło: http://www.flickr.com
Dziewczyna dotychczas lubiąca ubierać się niczym mała królewna, nieoczekiwanie ubiera glany i wytartą katanę po braciszku, zaś chłopak dotąd przedkładający podobny do ojca klasyczny ubiór nagle modernizuje swój styl. Wszelkie te zmiany są skutkiem poszukiwania własnej tożsamości. Takie metamorfozy zazwyczaj nie są straszne. Być może nieco wkurzające. Inaczej ma się sprawa, gdy nastolatek zastanawia się nad zrobieniem sobie tatuażu. Nawet jeśli uzyska on niezbędny wiek postulowana jest tu kategorycznie daleko idąca przezorność. Bezspornie nie powinniśmy ulegać krótkotrwałym emocjom, gdyż korekcja prawdopodobnych błędów jest raczej kosztowne.

Usunięcie tatuażu to zabieg wielce bolesny i długotrwały. Jeżeli wybierzemy procedury rutynowe możliwym jest nawet powstanie blizny, i w takim przypadku dodatkowo korzystne będzie usuwanie blizn pooperacyjnych (czyli dodatkowe koszty). Są sposoby nowocześniejsze które nie powodują tak drastycznych utrudnień, acz bólu na nieszczęście nie do się uniknąć. Kolejnym modnym ostatnio zabiegiem jest make-up trwały. Pod względem fachowym nie różni się od tatuażu, skutkiem tego usuwanie makijażu permanentnego wykonuje się w analogiczny sposób niczym usunięcie tatuażu, tyle że ilość sposobów jest w znacznym stopniu ograniczona z powodu lokalizacji wykonywania procedury kosmetycznej. Stąd moim zdaniem należy się dogłębnie zastanowić zanim zdecydujemy się na upiększenie

ludzie
Autor: DA

własnego ciała w taki sposób.

Na początku nadmieniłem że młodzi mają zwyczajną skłonność do sprzeciwów. Odmienną grupą która lubi się wyróżniać są mężczyźni po czterdziestce. W tym wypadku rozmawiamy o dorosłych osobnikach ustabilizowanych finansowo i mogących sobie na nie pozwolić. Mym sądem istnieją lepsze sposoby na ekspresje własnej osobowości, przykładowo przez interesujące hobby lub wolontariat. Zapewne będzie to pożyteczne dla społeczności także nasz buntownik wygra więcej niż myśli, choćby satysfakcję której nie można kupić.