Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Kosmetyczna recepta na młodość czyli popularne zabiegi medycyny estetycznej

medycyna estetyczna
Gdy osiągamy określony wiek, coraz trudniej nam wyglądać młodo. Wiele zależy również od typu urody. Faktem jest, że po jednych bardziej widać upływ czasu, inni natomiast trzymają się znakomicie. Naturalnie warto dbać o siebie, aby zachować młodość, aczkolwiek na pewne zmiany nie mamy wpływu. Aktualnie jednak nasza kultura narzuca nam styl życia, zgodnie z którym musimy jak najdłużej wyglądać młodo i kwitnąco. Tak wszechobecny trend pozwolił na skuteczny rozwój dermatologii estetycznej.

medycyna estetyczna
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Często po młodość w kremie udajemy się już nie do apteki, ale gabinetu kosmetycznego. Nowoczesne zabiegi są z reguły bardziej skuteczne, chociaż ich ceny są stosunkowo duże i nie każdego stać na taki wydatek. Zasadniczo Skuteczna medycyna estetyczna sprawdza się, gdy chcemy niezawodnie przywrócić swojej skórze blask.

Poza tym tego w gabinetach kosmetycznych możemy wykonać zabiegi, które dość dogłębnie mogą udoskonalić na nasz wygląd. Jednym z nich jest lipoliza, czyli zabieg, który efektywnie zmniejsza tkankę tłuszczową. Jest to popularna metoda, która nie wymaga operacji z użyciem skalpela. W większości przypadków wystarczą 2 -3 zabiegi, by usunąć niedużą ilość tkanki tłuszczowej, np. z podbródka. W przypadku, gdy plasujemy usunąć tłuszcz z większych partii ciała, powinniśmy liczyć się z większymi wydatkami, gdyż ilość koniecznych zabiegów wzrasta do 7 – 8. Mimo że typowy zabieg lipolizy jest mało inwazyjny, to nadkażenie występują niewielkie skutki uboczne przykładowo pieczenia i opuchlizny, które goją się z czasem.

medycyna estetyczna
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Następny zabieg, dzięki któremu możemy w prosty sposób odjąć sobie 15 lat to rekomendowany botox. Obecnie chyba już wszyscy mają świadomość, na czym polega procedura ostrzykiwania botoksem, zwłaszcza po tym, jak zabieg stał się modny wśród ludzi show biznesu. W prasie kolorowej wielokrotnie komentuje się na zdjęciach znanych aktorów i aktorek efekt odmładzania. Za pomocą tego zabiegu redukuje się zmarszczki nawet do 80%.

Należy jednak mieć na uwadze fakt, że zauważalne efekty są tymczasowe i po jakimś czasie należy wznowić kurację. Oczywiście jak w przypadku wszystkich tego typu estetycznych zbiegów, także i tu musimy się liczyć z faktem, że pacjenci mogą oduczuwać pewien ból. Ceny botoksu kształtują się przeważnie w granicach od 200 – 1200 zł, w zależności od lokalizacji zmarszczek oraz oczywiście klasy specjalisty.