Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Koszulki – billboardy?

images
Wielu ludzi lubi oceniać innych na podstawie tego jak się ubierają. Z tego też powodu, ubiór pełni nie lada funkcję w postrzeganiu naszej osoby.

Nie bez przyczyny słynne powiedzenie „pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz” jest cytowane przez wielu stylistów oraz ludzi ze świata mody. Opierając się na pierwszym wrażeniu, można zwykle stwierdzić czy dana osoba interesuje się modą i czy ma swój styl, a nawet to, jaki jest jej stan majątkowy.Przy pomocy ubioru ludzie niejako porozumiewają się ze światem wyrażając swą indywidualność. Poprzez ubiór wyrażają siebie, prezentują swoje poglądy czy zainteresowania. Koszulka z nadrukiem stały się w obecnych czasach nie tylko częścią garderoby, ale w pewnym sensie billboardami. Ich unikalne wzornictwo w połączeniu z doskonałą jakością dzianin powodują, iż T-shirt możemy dziś założyć na większość okazji. Doskonale podkreślają nasz styl i to, co nam danej chwili „w duszy gra”.
t-shirt z nadrukiem
Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com

A jaka jest historia koszulek z nadrukiem? Podobno moda na bawełniane koszulki powstała w latach 30. XX wieku w Ameryce, gdzie pewna firma zaprojektowała koszulki da drużyny futbolu amerykańskiego. Tak się spodobały kibicom, że zaczęli je podkradać. W związku z powyższym pojawił się na nich (nadruk na materiale), który miał identyfikować T-shirt jako własność drużyny i tym samym odstraszyć potencjalnych złodziei. Oczywiście się nie udało, za to podpisane śmieszne koszulki na stałe zagościły w świecie mody. Mody, która trwa do dziś. I wszystko wskazuje na to, że będzie trwała wiecznie.

Wzbudzające pozytywne emocje koszulki pozwalają również wyróżnić się z tłumu, a jednocześnie zamanifestować przynależność do wybranej grupy. Dla każdego hip-hopowca wygląd wiąże się z przekazaniem pewnej idei – przyjaznego nastawienia do świata, a nadruki na koszulkach właśnie im to umożliwiają.
Sklep printidea z koszulkami potrafią poprawić nam humor na resztę dnia. Wyobraźmy sobie, że oczekujemy na pociąg w deszczowy i smutny poranek. Zaspani, z nosem na kwintę. I nagle zjawia się na przystanku młody człowiek, na którego koszulce widnieje zabawny tekst.
Czyż świat w ciągu jednej krótkiej chwili nie staje się piękniejszy?
Racja nigdzie nie jest napisane, że koszulki z nadrukiem powstały z myślą o młodzieży. Nie, dedykowane są wszystkim osobom, które są „jakieś”