Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Koszulki – billboardy?

Koszulka z nadrukiem
Ludzie mają w zwyczaju patrzeć na innych pod kątem tego jak wyglądają. Oznacza to, że ubiór odgrywa ogromną rolę w postrzeganiu naszej osoby.

Nie bez przyczyny znane powiedzenie „jak cie widzą, tak cię piszą” jest używane przez wielu stylistów i ludzi ze świata mody. Na podstawie ubioru, można bowiem stwierdzić czy dana osoba przykłada wagę do wyglądu i czy ma swój styl, a co więcej, poznać jej status materialny.Przy pomocy ubioru ludzie niejako porozumiewają się ze światem wyrażając swą indywidualność. Poprzez ubiór wyrażają siebie, manifestują swoje poglądy czy zainteresowania. Koszulki prinidea z nadrukiem są w dzisiejszych czasach nie tylko częścią garderoby, ale w pewnym sensie billboardami. Ich oryginalne wzornictwo idące w parze z wysoką jakością tkanin i trwałością druku powodują, iż T-shirt stanowi bazę wielu stylizacji. Doskonale podkreślają nasz styl i to, co nam aktualnie „w duszy gra”.
t-shirt z nadrukiem
Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com

Skąd pomysł na T-shirty z nadrukiem? Ponoć moda na bawełniane koszulki narodziła się w latach 30. XX wieku w Ameryce, gdzie pewna firma zaprojektowała koszulki da drużyny futbolowej. Tak się spodobały kibicom, że zaczęli je podkradać. Wtedy pojawił się na nich nadruk, który miał identyfikować T-shirt jako własność drużyny a tym samym zniechęcić złodziei. Jak się można domyślać pomysł się nie udał, a podpisane koszulki stały się krzykiem mody. Mody, która trwa do dnia dzisiejszego. I wszystko wskazuje na to, że będzie trwała wiecznie.

Kolorowe T-shirty pozwalają także wyróżnić się z tłumu, a jednocześnie podkreślić przynależność do wybranej grupy. Dla każdego skejta wygląd to prezentacja pewnej idei – przyjaznego nastawienia do świata, a nadruki prinidea na koszulkach właśnie im na to pozwalają.
Śmieszne koszulki z nadrukiem potrafią poprawić nam humor na resztę dnia. Wyobraźmy sobie, że czekamy na pociąg w pochmurny poranek. Zaspani, z nosem na kwintę. I nagle zjawia się obok nas młody człowiek, na którego koszulce dostrzegamy zabawny tekst.
Czyż świat w ciągu jednej krótkiej chwili nie staje się piękniejszy?
Oczywiście nigdzie nie jest napisane, że koszulki z nadrukiem powstały z myślą o młodzieży. Nic bardziej mylnego – dedykowane są wszystkim osobom, które są „jakieś”