Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Królewskie klejnoty znów w modzie

piękny duży szmaragd
Mówi się, że najbliższymi przyjaciółmi kobiet są diamenty. I raczej coś w tym jest. Wydaje nam się że nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na świecie, której nie potrafilibyśmy poderwać pełną przepychu biżuterią z tym właśnie kamieniem. Od dawien dawna jest un uważany za symbol nieprawdopodobnego dobrobytu. Wytwory jubilerskie z diamentami są wyznacznikiem elegancji i szyku. Są to autentyczne królewskie klejnoty i każda dama chciałaby mieć je w swojej kolekcji.

Biżuteria od dawna rozpalała zmysły. Jeszcze w czasach prehistorycznych nasze praprababki wytwarzały sobie różne ozdoby z rożnych odpadków, takich jak kosteczki zwierzęce, czy pasma skóry. Następnie nastała epoka brązu, miedzi i różnych metali z jakich tworzono kunsztowne naszyjniki, bransolety i kolczyki. Aż koniec końców naszą cywilizację pochłonęła gorączka złota. Stało się ono najbardziej drogocennym kruszcem. Teraz bynajmniej nie jest już ono tak niesłychanie poszukiwane. Każdy przecież ma chociażby jeden złoty pierścionek. Wprawdzie złoto w dalszym ciągu jest w cenie, ale nie powoduje już w nas wielkiego zachwytu.
śliczny szafir
Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Co innego kamienie szlachetne. Jaka z młodych pań nie marzy o pięknym pierścionku z krwawym rubinem? Jeszcze jeszcze nie tak dawno temu najbardziej popularne były mało skomplikowane pierścionki na zaręczyny. Teraz do powszechnego handlu powróciły konkretne i bogate pierścionki z wielkim kamieniem, te same jak wybierały nasze prababcie. Zdecydowanie częściej decydujemy się na szmaragd – nasza strona – albo cytryn, które można dostać na . Znudziła nam się wytworna biel brylantów. Kolorowa biżuteria podbija eleganckie salony. Bardzo popularne jest łączenie takich drogocennych kamieni ze starym złotem. Kilka lat temu dominowało na rynku białe złoto – https://e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Zlota-749.html -. Teraz w modzie jest barokowy przepych i bogactwo. Biżuteria co raz bardziej przypomina dworskie klejnoty sprzed wieków – więcej wskazówek.

Dlatego też jest korzystnie pogrzebać w rodzinnym skarbcu. Kto wie, może znajdziemy tam jakieś cenne drobiazgi. Bogatą ofertę rozmaitych kamieni szlachetnych znajdziemy również w internecie. Zatem, jeśli szukamy odpowiedniego prezentu dla naszej mamy, cioci, czy narzeczonej to kolorowa biżuteria będzie jak najbardziej wskazana.