Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Laserowa depilacja Wrocław – o co w tym wszystkim chodzi?

depilacja laserowa
Depilacja laserowa to jeden z najbardziej znanych z zabiegów medycyny. Niejednokrotnie wykorzystywana zarówno przez panie, jak i panów. Zawsze poprzedzona jest naradą z medykiem i przeprowadzona przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego specjalistę. Laserowa depilacja Wrocław to efektywna i bardzo bezpieczna strategia na pozbycie się niepotrzebnych włosów znajdujących się na ciele.

Może Tobie jest to potrzebne?
Autor: Elite
Źródło: Elite
Depilacja laserowa jest pewną i porządną, a jednocześnie szybką i bezbolesną (pod warunkiem zastosuje się znieczulenie) metodą wyróżnianą wśród stereotypowych sposobów usuwania owłosienia. Inne metody depilacji niosą za sobą ryzyko wrastania włosów, pojawienia się odpowiedzi alergicznych, przebarwień, a nawet powstania blizn po zabiegowych. Epilacja laserowa nie pozostawia tego rodzaju dolegliwości – jest strategią bezinwazyjną. Polega na tym, że kosmetolog przykłada głowicę lasera do najpierw przygotowanej skóry. Wydzielana przez laser wiązka silnego światła jest absorbowana przez melaninę, czylipigment zawarty w cebulkach włosów.

Odruch laserowy jest zamieniany w siłę termiczną, co rodzi zniszczenie struktur odpowiedzialnych za przyrost włosków, dzięki czemu nie odrastają. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od tego, jak ogromną powierzchnię skóry depilujemy i może wynosić od pół godziny aż do nieraz dwóch godzin. Dlatego też wybierając gabinet dobrze jest zwrócić uwagę na to, jakiego osprzętu się w nim użytkuje. Każdy gabinet medycyny estetycznej Wrocław ma w swojej ofercie taki zabieg, . Stałe usuwanie owłosienia jest natomiast dość drogie. Koszt jednego zabiegu zależy od tego którą partię skóry zamierzamy naświetlić i waha się od 140 zł do 10000 zł.

Szanowanygabinet medycyny estetycznej Wrocław zawiera instrukcję do której trzeba się dostosować tuż przed działaniem, by wszystko przebiegło spokojnie. Co najmniej miesiąc przed zabiegiem trzeba wycofać się z opalania, także w solarium. Przez cztery tygodnie przed wykonaniem depilacji laserowej nie należy korzystać z depilatorów elektrycznych, wosku i innego rodzaju metod, które rwą włoski razem z cebulkami. Wypada też odstawić poniektóre kosmetyki, zioła fotouczulające oraz preparaty zawierające beta-karoten. Tymczasem przez tydzień przed nie można również wykorzystywać peelingów.