Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Medyczna recepta na świeży wygląd czyli skuteczne zabiegi medycyny estetycznej

zabieg z zakresu medycyny estetycznej
Gdy osiągamy określony wiek, coraz trudniej nam wyglądać młodo. Wiele zależy także od naszych genów. Faktem jest, że jedni starzeją się szybciej, inni wolniej.

Naturalnie powinniśmy dbać o siebie, aby zachować młodość, aczkolwiek na proces starzenia się nie mamy wpływu. Aktualnie jednakże nasza kultura narzuca nam model życia, w myśl którego musimy jak najdłużej wyglądać młodo i kwitnąco. Tak wszechobecny trend pozwolił na szybki rozwój dermatologii estetycznej.
medycyna estetyczna
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Coraz częściej po młodość w kremie udajemy się już nie do drogerii, ale kosmetyczki. Nowoczesne zabiegi są z reguły bardziej skuteczne, lecz ich ceny są dosyć duże i nie każdego stać na taki wydatek. Generalnie medycyna estetyczna przychodzi nam z pomocą, gdy chcemy szybko przywrócić swojej skórze blask.

Poza tym tego w gabinetach dermatologicznych możemy wykupić zabiegi, które dość dogłębnie mogą poprawić na nasz wygląd. Jednym z nich jest lipoliza, czyli zabieg, który skutecznie redukuje tkankę tłuszczową. Jest to nowoczesna metoda, która nie wymaga operacji chirurgicznej. W większości przypadków wystarczą 2 -3 zabiegi, by usunąć niedużą ilość tkanki tłuszczowej, np. z podbródka. W sytuacji, gdy plasujemy usunąć tłuszcz z większych partii ciała, musimy liczyć się z większymi kosztami, gdyż ilość niezbędnych zabiegów wzrasta do 7 – 8. Mimo że typowy zabieg – Wejdź: http://englander.com.pl/medycyna-estetyczna-wroclaw/zabieg-odmladzajacy-pelleve-wroclaw/ lipolizy jest mało inwazyjny, to jednak występują pewne skutki uboczne przykładowo zaczerwienia i opuchlizny, które ustępują z upływem czasu. Więcej na

medycyna estetyczna
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Następny zabieg, dzięki któremu możemy w magiczny sposób odjąć sobie 10 lat to botox. Obecnie chyba już wszyscy wiedzą, na czym polega zabieg ostrzykiwania botoksem (o zabiegu tutaj), zwłaszcza po tym, jak zabieg stał się popularny wśród ludzi show biznesu. W prasie kolorowej często komentuje się na zdjęciach znanych osób efekt odmładzania. Za pomocą tego botoksu redukuje się zmarszczki nawet do 80%.

Powinno się jednak mieć na uwadze fakt, że widoczne rezultaty są tymczasowe i po okresie czasu należy wznowić kurację. Naturalnie jak w przypadku wielu tego typu estetycznych zbiegów, także i tu musimy się liczyć z tym, że pacjenci mogą czuć pewien dyskomfort. Ceny botoksu wahają się zazwyczaj w granicach od 200 – 1200 zł, w zależności od lokalizacji zmarszczek oraz naturalnie profesjonalizmu specjalisty.