Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Męska stylizacja – nie taka straszna, jak ją prezentują?

buty męskie
Szybkimi krokami przybywa prawdziwa wiosna, a wespół z tą porą roku – nowe trendy. Zarówno nowości w świecie męskiej mody. Analizując najnowszy sezon w jej kontekście dostrzec można narastającą preferencję płci męskiej do zwracania swej uwagi na modne buty męskie.

buty męskie
Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com
Nic w tym dziwnego, jako że w tym roku do łask powraca tak zwana „retroklasyka”, niosąca za sobą konsternację w przedstawicielach rodzaju męskiego. Mimo że to nie news, że najbardziej cenieni designerzy odwołują się do tego, co było modne kilka lat temu, w aktualnym okresie tendencja ta jest dalece mocniej widoczna niż w wcześniejszych sezonach.

Białe, sportowe buty zakładane do garnituru to jedynie jeden z paru dowodów na to, iż designerzy powracają do mody sprzed lat. Obecnym porze roku stylizacja ta nie powinna się również utożsamiać z fiaskiem. Na przykład Louis Vuitton, Phillip Lim i Emporio Armani to jedne z tych domów mody, które odziały swych pracowników na wybieg w garnitury, które zostały połączone z białymi butami do biegania lub białymi butami tenisowymi. Oprócz tego za modne buty męskie obwołano – między innymi dzięki stylizacjom Burberry Prorsum i Ermenegildo Zegny – wielobarwne sneakersy. Zdziwienie jednakże sprawia raczej fakt, iż obuwie to nie schodzi z wybiegów od 2013 roku. Najnowsze wpisy: modne buty męskie timberland.

Nikogo również nie powinny w tym sezonie zaskoczyć stylizacje posiadające w sobie bawełniane spodnie o prostych nogawkach pozbawione zaszewek, posiadające po dwie kieszenie z tyłu i z przodu oraz małą kieszonkę z przodu – czyli tak zwane chinosy – do których panowie w trwającym roku zakładają eleganckie, „garniturowe” kamizelki. Które to zresztą wskazane jest także łączyć z jeansami oraz koszulami dżinsowymi, jako iż wciąż stylizacja ta nie straciła na popularności. Co więcej modne buty męskie w takim znaczeniu oznaczają przeważnie obuwie eleganckie, aczkolwiek – jak już zostało wspomniane – nie będzie faux pasem ubrać do tego białych, sportowych butów lub barwnych sneakersów. Więcej na temat: ceneo.pl/Buty_meskie/p:Venezia.htm.

buty męskie
Autor: Susanne DaDavidsson
Źródło: http://www.flickr.com

Następną rzeczą trendy w bieżącym okresie są spodnie z kantem – o ile są przed kolano. Może się kojarzyć to z akademickim mundurkiem szkolnym w prywatnych, amerykańskich placówkach edukacyjnych – nie bez powodu, jako że w zestawieniu z marynarką, koszulą, skórzanymi półbutami i podkolanówkami dostajemy tak zwany strój letni w latach międzywojennych obowiązujący w tego typu szkołach. Obecnie jednakże, takie szorty, przeważnie wykonane z bawełny, objawiły się na wielu światowych wybiegach – między innymi u Victor&Rolf i u Brioni. Modne buty męskie w takim kontekście to również dalece bardziej buty „garniturowe” niż sneakersy i białe buty sportowe – jednakże całokształt zależy od tego, co do tego rodzaju spodni chce się założyć.

Podsumowując, obecnie obowiązujące trendy dowodzą jedynie, iż ponownie blednie linia między tym, co jest ubiorem formalnym, a co nieformalnym. Takie połączenie – nieoficjalnego z oficjalnym – w świecie mody jest z każdym kolejnym rokiem coraz silniej zauważalne.