Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Moda dla eleganckich panów

Kołnierzyk koszuli
Jak noszą się panowie nad Wisłą da się zauważyć każdego dnia idąc na wykłady czy do pracy. Wypadają średnio. Z tego względu warto zainwestować w bazę, która dzięki dobrze dobranym dodatkom zyska innego wyrazu.

Facet w garniturze
Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Taką bazę może stanowić granatowy garnitur. To odcień, który na wybiegach występuje co sezon. Dodatkowo jest odpowiedni na każdą okazję. Koszula (odkryj stronę), niby tak banalny element w męskiej szafie, również wymaga chwili zastanowienia przed udaniem się do sklepu.

Wystarczy otworzyć szafę, by ujrzeć kolorowe i trudne w stylizacji wzory. O jakości koszuli mówi jakość włókien, zrezygnujmy zatem ze sztucznych, poliestrowych materiałów. Żeby koszula spełniała swoje zadanie należy ją dobrze dopasować do potencjalnego właściciela. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule taliowane, zaś panowie o słusznych rozmiarach muszą uważać, by koszula nie była zbyt za duża – odstający kołnierzyk niekorzystnie wpłynie na wygląd krawata. Bogatą ofertę koszul posiadają w sprzedaży sklepy internetowe. Należy jedynie wpisać w wyszukiwarce frazę: koszule męskie sklep internetowy , a z całą pewnością odnajdziemy interesujący model. Jeśli o dodatkach mowa, tutaj mamy większe pole do popisu.

Dobierając formalny strój, przeważnie nie pamiętamy o dopasowaniu właściwego paska do spodni. Najważniejsze jest to, by posiadał surową, pozbawioną zdobień klamerkę. Obowiązkowo musi mieć kolor taki sam, jak kolor butów, które planujemy włożyć. Przy mniej oficjalnym stroju możemy pozwolić sobie na paski skórzane z dużymi klamrami. Kolor może nieprzypadkowo wyróżniać się na tle stroju.

W kwestii krawata, najbardziej odpowiedni na wszelakie okazje będzie ten jednokolorowy. Biorąc pod uwagę okoliczności, uroczystość, możemy jednak poeksperymentować z wzorem czy ciekawym kolorem. Niekiedy da się słyszeć opinie, że Polacy nie przywiązują wagi do stroju, z racji iż nie posiadają funduszy na ”odzież z metką”. To bzdura. Ograniczenia finansowe nie są żadną barierą w reprezentowaniu dobrego stylu. Można być modnym i odpowiednio ubranym, korzystając z wyprzedaży, outletów, second handów czy aukcji internetowych. Wystarczą tylko: motywacja, nieco wolnego czasu i znajomość paru zasad ubioru.