Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Moda jest dla wszystkich – jakiego rodzaju możliwości będą mieć dzisiaj osoby, którym natura nie poskąpiła kilogramów.

Koszula robocza
Przyglądając się modelkom na pokazach mody przeciętna kobieta może dostać bólu głowy. Wysokie, niesamowicie szczupłe dziewczyny pokazują kolejne kreacje, które zwisają na nich jak na wieszakach. A w rzeczywistości rozmiary, które one pokazują założyć może część nastolatek, i znacznie mniej dojrzałych kobiet, bo duża ich część się w nie zwyczajnie nie zmieści.

Jednak kult szczupłej sylwetki bez przerwy jest podtrzymywany, choć na szczęście pewni kreatorzy mody zauważyli, że większość pań raczej nigdy nie wyglądała, a tym bardziej nie będzie wyglądać jak modelki na wybiegu. I na wybranych pokazach pojawiać się zaczęły modelki z naturalnymi, we właściwych miejscach pozaokrąglanymi figurami. Także w reklamach kosmetyków oraz odzieży od niedawna występują dużo bardziej naturalne kobiety, zupełnie inne niż szczupłe modelki o idealnych kształtach. Dodatkowo, całkiem niedawno zaczęto łamać kolejne tabu i na dywanach wybiegów pojawiły się modelki mające rozmiar XXL, co stało się nie lada sensacją w światku moda.
na sportowo
Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Tak jak to jest z większością rzeczy, jak będzie zainteresowanie to w którymś momencie ktoś się pojawi, kto na to zareaguje. A że osób puszystych jest coraz więcej, i odzież XXL wygodnie zaczyna pojawiać się w coraz większej liczbie sklepów, to dziwić się nie ma co, że w pewnym momencie ktoś postanowił zrealizować tego typu pokaz mody. Rzecz jasna modelkami, tu nie powinno być żadnych niedomówień, były kobiety o odpowiednich kształtach. Kobiety, którym natura nie pożałowała kilogramów cały czas miewają kłopoty z kupnem ubrań, jakie nie tylko będą na nie odpowiednie, ale dodatkowo będą ładnie wyglądać.

Tego typu pokazy mody mają za cel uświadomić i projektantom i sprzedawcom, że osoby bardziej puszyste to dość liczna grupa konsumentów, również pragnąca ciekawych ubiorów dla siebie. W ostatnim czasie w licznych sklepach pojawiać się zaczęły działy z odzieżą w większych rozmiarach, powstają także nowe, w których odzież dla puszystych wygodnie to główny towar. Przez to ludzie mający nadwagę mogą zakupić dla siebie coś rzeczywiście ciekawego i modnego.