Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Modne czapki na zimę, czyli jak w łatwy i oszczędny sposób wyodrębnić się z ciżby

czapka
Czapki bywają obowiązkowym dodatkiem do naszych ubrań, niezależnie od tego, ile mamy wiosen, gdzie pracujemy, gdzie jesteśmy zameldowani i w czym gustujemy. Zakładamy je przez cały rok. Te z daszkiem, uszyte z cienkiego materiału, są w sam raz na wakacyjne upały, a te ortalionowe będą użyteczne w czasie jesiennych słot. Jednak zima jest porą roku, kiedy czapki zakładamy najczęściej. Modne czapki na zimę można kupić w hipermarketach i na targach, a ich wybór jest naprawdę duży. Najczęściej wybieramy te najprostsze wzory w monolitowych kolorach.

Popielatą, dzianinową czapkę nałoży tak młody człowiek, jak i przemysłowiec przemykający w czasie śnieżycy przez jezdnię, która oddziela budynek przedsiębiorstwa od stojącego na parkingu samochodu. Modne czapki na zimę to także te, które posiadają najróżniejszego rodzaju aplikacje i elementy ozdobne: daszki pompony, cekiny, wzorzyste kwiaty czy koraliki. A dla naszych milusińskich super podarunkiem na gwiazdkę będzie czapka imitująca głowę pantery lub znaną i sympatyczną postać z zagranicznej lub polskiej dobranocki.

Narciarki będą zadowoleni ze sportowej wersji narciarki, a wyjeżdżający na ferie w Beskidy będą zachwyceni czapką obszytą kożuchem lub po prostu typowo syberyjską, kudłatą, śnieżnobiałą czapą z pomponami, które zwyczajowo zawiązuje się pod podbródkiem.

Modne czapki na zimę stanowią tak liczną kolekcję, że naprawdę niełatwo się zdecydować, a wybieranie tej najodpowiedniejszej może nieco potrwać. Na takie czapki wcale nie trzeba wydawać fury pieniędzy. Sprytna hafciarka kupi młoteczek moheru w pobliskiej pasmanterii, a z konieczności nawet spruje stary, dziurawy sweter i wzorując się na zdjęciach z prasy, wydzierga na drutach własną, niepowtarzalną wersję.

Osoby, które uwielbiają styl ponadczasowy, będą zachwycone czapkami używanymi jeszcze przez rodziców, a może nawet dziadków. Dla zakochanych w modzie przedwojennej, polecane są nakrycia głowy stylizowane na modę z lat 20 i 30 ubiegłego wieku. Ażurowe kwiaty bądź ronda w kształcie męskiego melonika, to ich cechy wyróżniające. Takie wzory są specjalnością między innymi osób zawodowo zajmujących się szyciem odzieży, ale na tę małą, nieprzemysłową skalę.

Dzisiaj wytwory zwane handmade są określeniem arcydzieł tworzonych ręcznie, najczęściej przez majsterkowiczów lub członkinie wiejskich kół. Takie osoby obmyślają własne projekty, a spod ich ręki wychodzą niepowtarzalne i prawdziwie modne czapki na zimę. Tacy producenci nierzadko posiadają własne witryny internetowe, rozbudowane konta w portalach społecznościowych i w ten sposób zdobywają nowych konsumentów i kuszą ofertą tych obecnych.