Modne w tym sezonie

Moda bez granic

My się zimy nie boimy… do czasu. Jak przetrwać zimę, a raczej jak podejść do niej właściwie? To nie taka straszna pora roku, powinniśmy tylko dobrze do tego podejść

zima
My się zimy nie obawiamy…najczęściej w porze letniej. Tak można mówić, gdy jest cieplutko, a my rozmarzeni chodzimy sobie ubrani lekko. Zima wydaje się wtedy odległym koszmarem, któremu można pogrozić palcem. O tak, my się Ciebie nie boimy, myślimy, bo wiemy, iż nie ma możliwości, aby nam zagroziła. No ale co się odwlecze, to… I gdy kończy się sierpień odczuwamy pierwsze oznaki zbliżającego się koszmaru. We wrześniu potrafi być jeszcze miło, ale później to już… no wiadomo.

kurtki na zimę

Wydobywamy z szafy potrzebną broń w walce z nadciągającym koszmarem: kurtkę puchową (patrz: ), szalik, rękawiczki, czapkę, sięgamy po zimowe buty… I zaczynamy tak chodzić, starać się zaadoptować do nowych warunków, które przecież co roku są jakby na nowo, chociaż dobrze poznane. Trudno się bowiem przyzwyczaić do takich zmian wartości temperatury, jeszcze w sumie niedawno narzekaliśmy na upał, obecnie robi się coraz zimniej. No (ciąg dalszy tego zagadnienia- Sport-Max)ale zima nie jest wcale mroźna i śnieżna, jest za to deszczowa i wietrzna, to akurat Ciebie nie cieszy, gdyż zima to zima, bez względu na to, jaka jest, nigdy nie będzie choć trochę bardziej wiosenna.

(więcejo tym: przejdź pod ten adres https://skalnik.pl)Ale właściwie zdarzało się w historii, iż parę dni w okresie zimowym bardziej przypominało okres wiosenny niż okres zimowy, czy choćby jesień, lecz trwa to niezwykle krótko, iż ciężko potraktować taki „bonus” jako antidotum na zimową chorobę. Wiele osób zamiast tego typu rewelacji czy jesiennej zimy, naprawdę już woli, żeby jak była zima to normalna zima. Nie muszą nas męczyć fale mrozów prosto z Syberii czy śnieżyce z prawdziwego zdarzenia, po prostu jak zima to śnieg. Po prostu niektórzy wierzą, iż skoro zima będzie ciepła to lato może być właśnie zbyt zimne lub inne pory roku oszaleją. Jest w tym jakieś ryzyko, ale nie zawsze występuje bezpośredni związek pomiędzy tymi anomaliami.

zima
Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

Należy też przyznać, iż chociaż wiele osób nie lubi zimy, to marzy, by chociaż święta Bożego Narodzenia były prawdziwie zimowe. Z czego to wynika? Pewnie z dzieciństwa, z opowieści i z niektórych filmów, w których święta Bożego Narodzenia zawsze są pełne śniegu. Spójrzmy chociażby na „Kevina samego w domu”, wielce kultowy film w naszych świątecznych domach. Oczywiście, jest tam śnieg, jest zima z prawdziwego zdarzenia, co prawda, nie ma Kevina rodziny, ale aura jest tak piękna, że da się to zrozumieć. No więc jak zima to strach, ale białe święta już tak. Chyba trochę nie mamy pojęcia, czego tak faktycznie pragniemy.