Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Na górskim szlaku i podczaspieszych eskapad – jakie buty najlepiej wybrać?

buty
Wszyscy pasjonaci pieszych wycieczek lub górskich eskapad, doskonale wiedzą, że bazą udanej eskapady są trafnie dostosowane trapery. Złe obuwie powoduje nieprzyjemne otarcia, dokuczliwe odciski i pęcherze, a nawet groźne skręcenia stawu skokowego.

buty
Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby ich nie doświadczyć, warto wybrać solidne buty trekkingowe. Wyróżnia je gruba podeszwa, odporna na proces ścierania. Zapewnia dużą przyczepność do nawet wyjątkowo nierównego podłoża i stabilność. Stopy w takich butach nie powinny się ślizgać, czy tracić stabilność. Buty trekkingowe utrzymują ciepło oraz nie wpuszczają zimna i wilgoci. Z drugiej strony, umożliwiają przepływ świeżego powietrza, po to, by nogi swobodnie oddychały. Istotna jest również wyściółka w środku obuwia.Musi ona zatrzymywać nieprzyjemny zapach i stabilizować nogę w bucie. Na pozór mało ważnym, ale szalenie potrzebnym elementem butów trekkingowych są wypustki stabilizujące. Umieszczone obok języka, zapobiegną plątaniu się sznurówek. Na co ponadto zwrócić uwagę, decydując się na buty trekkingowe? Więcej w temacie: opis.

Choć ich podeszwa musi być gruba, one same nie mogą być ciężkie. Wbrew pozorom nadają się nie tylko na wędrówki w górach. Trekking to prostu wędrowanie po trudnym podłożu. Treki zakładane na taką eskapadę powinny móc znieść każde okoliczności. W polskich sklepach znajdziemy wiele fasonów takiego obuwia. Jednym z największych sprzedawców jest marka The North Face. Obok cenionych przez użytkowników butów trekkingowych, oferuje także szeroki wachlarz odzieży – od bielizny, przez koszulki aż po kurtki oraz elementy wyposażenia – czapki , rękawice, torby i namioty. The North Face ma swoje kolekcje dedykowane paniom, najmłodszym i mężczyznom. Towary firmy możemy kupić zarówno w fachowych sklepach trekkingowych, jak i online. W tym miejscu przeczytasz najnowsze newsy: wiaodmość.

góry
Autor: Nassfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Szykując się na wypad w góry lub wymagającą pieszą wędrówkę, należy zatroszczyć się o fachowe przygotowanie. Punktem startowym powinny być wytrzymałe treki – to przecież one ułatwią nam dojście do celu i bezpieczny powrót.