Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Najchętniej kupowane kosmetyki od wielu lat są używane w większości przez kobiety

images
Kosmetyki od wielu lat są używane głównie przez kobiety, a w mniejszym stopniu także przez mężczyzn. Mogą przybierać rozmaite formy. Ich zastosowanie także jest zróżnicowane; kosmetyki można podzielić na myjące (mydła, żele, płyny do kąpieli czy do demakijażu), do ochrony skóry (kosmetyki do opalania), nawilżania (kremy), zmiany zapachu (antyperspiranty, wody toaletowe) oraz ulepszania wyglądu (wszelkiego typu kosmetyki kolorowe).

Rosnącym zainteresowaniem cieszą się w dzisiejszych czasach kosmetyki wyszczuplające, występujące także w różnych postaciach.

Autor: Gosh

Kosmetyki nawilżające
Ten rodzaj środków używany jest do pielęgnacji skóry zniszczonej i suchej. Zalicza się tu przede wszystkim rozmaite kremy (kosmetyki clarins).

Podnoszona tutaj tematyka jest według Ciebie użyteczna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu (http://kelis.com.pl/), który publikuje podobne zagadnienia.

Jednym z nich jest krem przeciwzmarszczkowy, który oprócz nawilżania ma na celu poprawiać wygląd cery oraz zapobiegać jej starzeniu. Kolejne środki służące do nawilżania to balsamy do ciała, a także część środków myjących zawierających określone substancje (na przykład niektóre żele pod prysznic czy mydła). preparaty takie można również podzielić z uwagi na część ciała, do pielęgnacji której będą stosowane, a także na część dnia, w której należy je wykorzystywać. Do najpopularniejszych należą: krem do rąk i paznokci, krem na suche pięty oraz krem pod oczy (np. krem dermalogica).

Środki służące do zmiany wyglądu
Dostępna jest szeroka gama środków, służących do tymczasowej poprawy wyglądu. Jednym z najbardziej popularnych i używanych przez dużą liczbę kobiet jest maskara. Równą popularnością cieszą się kolorowe lakiery do paznokci. Odrębną grupę stanowią kosmetyki do włosów jak na przykład farby czy lakiery. Te ostatnie służą do utrwalania kształtu włosów podobnie jak żel. Często wykorzystywane są również cienie do powiek, kredki do oczu oraz konturówki, pomadki i błyszczyki. Znaczna część kobiet używa również pudrów, podkładów oraz różu na policzki. Efekt taki ma charakter tymczasowy. Dostępne są jednak środki na permanentną zmianę wyglądu, do których zaliczyć można makijaż permanentny. Osobną kwestią jest możliwość poprawiania wyglądu za pomocą operacji plastycznych.

Źródło: Tigerandbear