Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Najciekawsze terapie naturalne

Kobieta
Medycyna naturalna ciągle cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Wybór jest duży, dosłownie w każdej miejscowości natrafimy na gabinet lub placówkę medycyny alternatywnej. Tego rodzaju zabiegi też są przeprowadzane w zwykłych ośrodkach odnowy biologicznej. W tym tekście przyjrzymy się najbardziej popularnym typom terapii naturalnych.
Kobieta
Autor: plethr
Źródło: http://sxc.hu

Medycyna niekonwencjonalna, zwana też komplementarną lub paramedycyną, ma wielowiekową tradycję i tworzyła się w wielu państwach. Z Dalekiego Wschodu przyszły do nas akupresura i akupunktura. Z państwa francuskiego za to aromaterapia, czyli uzdrawianie wdychaniem zapachów oraz koloroterapia, czyli wykorzystywanie kojących właściwości barw. Dzięki Niemcom powstała hipnoterapia, polegająca na hipnotyzowaniu pacjenta i wpływaniu na jego osobowość.

Bardzo wykształconą dziedziną medycyny niekonwencjonalnej jest bioenergoterapia. W tym przypadku lecznicze cechy posiada człowiek, rodzaj uzdrowiciela. Bioenergoterapeuta swoją energią wpływa na aury pacjenta, tym sposobem kurując go z zaburzeń fizycznych i umysłowych. Terapia terapia rodzinna gdynia ta opiera się na założeniu, że sfera fizyczna i psychiczna przenikają się wzajemnie i są mocno od siebie zależne. W Polsce istnieją organizacje bioenergoterapeutów, przyznające dyplomy i koncesje, dlatego warto przed podjęciem terapii upewnić się, że wybraliśmy osobę z pozwoleniem.

Najciekawszą gałęzią terapii alternatywnych jest bez wątpienia arteterapia. Jak nazwa wskazuje, leczniczą siłę ma tu mieć sztuka, konkretnie tworzenie jej. Najprościej mówiąc, w czasie sesji arteterapii pacjent wyciąga z głębi siebie chowane uczucia, strachy, obawy, nastroje, by przełożyć je na tworzone obrazy i rzeźby. Nie trzeba mieć jakiegokolwiek talentu plastycznego, by wyrazić siebie. To właśnie możliwość wyrażania siebie jest w terapii najistotniejsza.

Z półwyspu indyjskiego przyszła do nas joga, mocno lubiana szczególnie wśród middle-class. Jak wiele sztuk z Dalekiego Wschodu, joga skupia w sobie duchowość z fizycznością. Układy ćwiczeniowe mają tu uczestniczyć w nasilaniu wewnętrznego progresu i jednocześnie polepszać zdrowie. Jeśli ciekawi cię joga Warszawa jest miejscem, gdzie funkcjonuje najwięcej placówek z najlepszymi joginami.