Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Najlepsze programy do rozliczeń PIT

odsetki
Jest sporo programów, jakie w przystępny sposób zezwalają na rozliczenie z US przez internet. Dzięki aplikacjom krok po kroku podatnik poprawnie wypełni deklarację, a następnie od razu pośle go i odbierze potwierdzenie.

odsetki
Autor: Aaron Muszalski
Źródło: http://www.flickr.com
Program pit 2016 online jest tak stworzony, że sam oblicza podatek należny, kwotę do zwrotu, bądź podatek do zapłacenia. Jedyne co powinien zrobić płacący podatki to w prawidłowy sposób zapełnić poszczególne części. Oprogramowania zezwalają na odliczenie każdych ulg, czy darowizn. Co ważne, za pomocą programów w szybki i prosty sposób mogą się rozliczyć również osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Aplikacja pozwala na potrącenie wydatków na cele rehabilitacyjne. Zniżka ta należy się osobie, która ma orzeczenie o niepełnosprawności, albo posiada na utrzymaniu taką osobę.
Dopuszczalne jest rozliczenie przez internet zeznań PIT wspólne z współmałżonkiem. Takiego e PITa sygnować może jeden małżonek, który wypełnia deklarację. Współmałżonek składający PIT działa wtenczas nie tylko w swym imieniu, ale również w imieniu drugiego współmałżonka.
W owych aplikacjach znajdują się skończone formy najbardziej popularnych druków. Oprogramowanie automatycznie wypełni dokument danymi, a my bez wychodzenia z domu wyślemy swoją pocztę do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Program gwarantuje także wysłanie do urzędu własnych dokumentów załączanych z komputera w formie plików, lub za pomocą skanu.

Po wysłaniu pitów przez internet pobieramy UPO, ponieważ jest to dowód na to, że pomyślnie złożyliśmy zeznanie. Dokument ów wraz z deklaracją trzeba trzymać przez 5 lat.