Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Najważniejsze składowe odzieży na zimę- buty i kurtki

Damskie obuwie zimowe
Powszechnie wiadomo, że kluczowe w trakcie zakupów zimowych ubrań jest odpowiedni wybór kurtki i butów. Producenci odzieży starają się, aby sprzedawane przez nich elementy garderoby nie pozostawały w tyle za modą. Asortyment ulega zmianie, ale kurtki są zawsze aktualne, atrakcyjne dla klientów, często je kupują. Oferta kurtek puchowych jest bardzo różnorodna.

sklep górki, buty turystyczne, góry

Oczywiste jest, że tego typu kurtki niezastąpione są dla osób marznących przez niskie ciśnienie krwi lub podróżują komunikacją miejską. Zakupią je również amatorzy górskich zimowych wędrówek. Oferta kurtek (np. puchowych) i butów zimowych jest bardzo zróżnicowana i z pewnością zainteresuje każdego, kto chce wyglądać modnie, a przy okazji zmniejszyć ryzyko przeziębienia.

Dobór kurtki zimowej

Zamierzając kupić kurtkę puchową warto zwrócić uwagę na markę producenta. Kurtki puchowe mogą różnić się wypełnieniem, co powoduje różnice w cenach oferowanego towaru. Dawniej wszystkie kurtki puchowe zawierały, jako wypełnienie puch naturalny gęsi lub kaczy. Dziś, w celu obniżenia cen kurtek używane są poliestry nazywane puchem syntetycznym. Oprócz wypełnienia różnice dotyczą przede wszystkim fasonu, długości, rodzaju zapięcia, sposobu obszycia i oczywiście koloru. Ekskluzywne modele kurtek są produkowane specjalnie dla osób, dla których ważne jest połączenie funkcjonalności z modnym, atrakcyjnym wyglądem. Niektóre osoby kupują fasony z dużym kołnierzem i kapturem z obszyciem, które chronią przed zimnem podobnie skutecznie jak czapka i szalik. Właściwie zadbana, dobrze wykonana, posiadająca wysokiej jakości wypełnienie kurtka może służyć długie lata.

Dobór obuwia zimowego

Damskie obuwie zimowe
Autor: thebarrowboy
Źródło: http://www.flickr.com

Nie mniej ważny jest wybór właściwego obuwia. Zanim podejmie się decyzję o kupnie butów na zimę należy zapoznać się z danymi od producenta. Na dołączonej metce znaleźć można te, które dotyczą konserwacji. Warto poświęcić czas i sprawdzić, jak najlepiej dbać o obuwie i jak je przechowywać, aby służyły długo i nie straciły swoich właściwości. Buty na zimę powinny spełniać wiele kryteriów. Nie wystarczy, że mają odpowiedni rozmiar i modny fason. Kierowanie się tylko modą może nie przynieść oczekiwanych efektów. Dobrze dobrane buty można poznać po tym, że zapewniają komfort i wygodę. Sportowe czy eleganckie powinny chronić stopę przed chłodem oraz wilgocią. Dodatkowym atutem jest antypoślizgowa podeszwa, szczególnie doceniana na skutych lodem chodnikach.