Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Nie taki botoks straszny, jak się prezentuje! Warto walczyć z symptomami upływającego czasu

botox
W dzisiejszych czasach dbanie o wygląd zewnętrzny jest o wiele łatwiejsze niż przed kilkunastu laty. Nowe osiągnięcia w zakresie kosmetologii i dermatologii estetycznej zapewniają kobietom coraz lepsze narzędzia do walki z przykrymi skutkami upływającego czasu i wszelkimi mankamentami ich urody. Panie mają do dyspozycji bogactwo innowacyjnych kosmetyków pielęgnacyjnych, które wyrabiane są praktycznie dla wszystkich problematycznych rodzajów skóry.

aplikowanie botoxu
Autor: Dr. Braun
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach kosmetycznych i aptekach znajdziemy kremy dla cery odwodnionej, zanieczyszczonej oraz tłustej. Specjalne preparaty pomogą nam pozbyć się zaskórników, nieestetycznych pajączków, łuszczącego się naskórka oraz znienawidzonych przez wszystkie kobiety zmarszczek (poznaj ceny zabiegów z botoksem). Oczywiście czasem bywa tak, że problemy skórne są zbyt poważne na to, by poradzić sobie z nimi mógł łatwo dostępny kosmetyk. W takiej sytuacji warto udać się na rozmowę do dermatologa lub salonu medycyny estetycznej.

Ekspert na pewno wybierze dla nas skuteczny zabieg, dzięki któremu w końcu pozbędziemy się uciążliwego kłopotu. Niestety korzystanie z tego rodzaju rozwiązań nie zawsze spotyka się z akceptacją ludzi. W szczególności dotyczy to procedur odmładzających. Osoby, które w ten sposób planują walczyć z oznakami starzenia są potępiane pomimo panującego w mediach kultu młodości. Spośród różnych procedur odmładzających bardzo złą opinię ma botoks. Zwykłym ludziom kojarzy się on głównie spuchniętymi i zesztywniałymi twarzami gwiazd i celebrytów, które często goszczą na łamach bulwarowych dziennikach.

Zrozumiałym jest, iż takie zdjęcia nikogo nie zachęcą do pójścia na zabieg z użyciem preparatu. Tymczasem toksyna botulinowa, bo tak brzmi inna nazwa botoksu, jest surowcem od lat wykorzystywanym w różnych dziedzinach medycyny. W dermatologii stosuje się ją do likwidowania zmarszczek mimicznych, takich jak kurze łapki czy bruzdy na czole. Jeśli zdecydujemy się na ostrzykiwanie botoksem, warto poświęcić parę chwil na znalezienie najlepszego gabinetu. Bardzo użyteczny w tej kwestii jest Internet. Wystarczy wrzucić do wyszukiwarki hasła: botox ceny, botox Warszawa (sprawdź Beauty Med), botox cennik lub botox opinie, by dotrzeć do opinii innych kobiet i móc porównać koszty wykonania zabiegu we własnym mieście (Beauty Med).