Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Niebezpieczeństwa pojawiające się przy noszeniu zbyt długo szpilek na wysokim obcasie.

Taniec
Kobiety uwielbiają lubią obcasy, w wielu modelach obuwia mają one długość nawet kilkunastu centymetrów. Większość kobiet zakładając buty z wysokim obcasem będzie się czuć znacznie atrakcyjniej, sylwetka się wyszczupla i przybywa trochę wzrostu. No i nie można zapomnieć o tym, że wysokie obcasy na zgrabnej nodze przyciągną wzrok chyba większości mężczyzn.

link
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak noszenie szpilek poza tym, że jest bardzo efektowne, to będzie jednak niosło sobą kilka problemów. Oczywiście jeśli się je będzie ubierać rzadko, to nic poważnego nie powinno się stać. Jeśli jednak szpilki staną się codziennym obuwiem, to w takim przypadku należy nieco uważać i w razie pojawienia się jakiś problemów ograniczyć ich noszenie. Najbardziej nieprzyjemnym problemem związanym z ubieraniem szpilek są bóle pleców. Podczas chodzenia z wysoko podniesioną stopą kręgosłup jest nienaturalnie wygięty, to będzie prowadzić do przeciążenia mięśni i w ostatecznym efekcie do ostrego bólu, który w skrajnych przypadkach uniemożliwi poruszanie się.

Innymi objawami które są związane z zza długim zakładaniem butów z wysokim obcasem są przejdź do serwisu www.http://www.pco-poznan.pl/ w wolnej chwiliżylaki i halluksy. Przez to, że noga będzie przeciążona i mocno ugniatana, to u wielu kobiet bardzo często dochodzi do tego typu zaburzeń. Zakładając za wysokie szpilki ryzykuje się także możliwością skręcenia kostki, ponieważ niekiedy bardzo łatwo stracić w nich równowagę. Rzecz jasna wszystkie wymienione wyżej rzeczy nie przekonają większości kobiet do całkowitej rezygnacji ze szpilek, ale może spowodują, że będą one rzadziej ubierane.

Buty, wiązanie
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Poza tym istotne jest, co się nosi po ściągnięciu szpilek, najlepiej po kilku godzinach spędzonych w niewygodnej pozycji założyć buty, w których stopy naprawdę odpoczną. Bardzo dobrze w tej roli sprawdzą się przykładowo mokasyny damskie. Buty te są bardzo wygodne, łatwo się zakładają, a w związku z tym że posiadają płaskie obcasy, to stopy będą w nich mogły doskonale wypocząć. Mokasyny najczęściej szyje się ze skór naturalnych, zamszu lub numbuku, a dostępne są w bardzo wielu wersjach stylistycznych – damskie mokasyny

.