Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Nowinki w świecie męskiej mody są dla niektórych facetów tematem tabu, co nie zmienia faktu, że młodzi dżentelmeni i ludzie biznesu lubią i muszą dobrze wyglądać

Model
Tworząc tekst o modzie męskiej już na początku należałoby rzec, że z definicji mężczyźni nie lubią poruszać zagadnień tyczących się trendów obowiązujących w współczesnych czasach. To, co pozostawało modne kiedyś, bywa zakładane przez niektórych, zwłaszcza tych starszych dżentelmenów, i teraz. Nie w każdym przypadku bywa to kwestia przyzwyczajenia – czasami spodnie uszyte przez nieżyjącego już krawca leżą jak ulał i naprawdę szkoda wyrzucać tych starych ciuchów.

Męska moda
Autor: Che Rosales
Źródło: http://www.flickr.com
Moda męska, zupełnie tak samo jak ta kobieca, przeobraża się z roku na rok. Jednak faceci raczej nie przywiązują żadnej wagi do tego faktu. Nie zaciekawia ich temat nowości i tego, co jest trendy. Wyjątkiem od rzeczonej reguły mogą być szczególne ceremonie w rodzinie, kiedy trzeba wybrać się na sprawunki i nabyć nie tylko szykowny frak, lecz i obuwie, a nawet drobne akcesoria, czyli np. spinki do rękawów koszuli z długom rękawem.

Moda męska nieczęsto bywa przedmiotem zainteresowania ze strony sześćdziesięciolatków. Nieco odmienne sprawa ta się ma w przypadku nastolatków. Tacy panowie chcą przypodobać się swoim rówieśnicom. Na komfortową brykę nie każdego stać, lecz na nową i modną koszulkę już tak. Zresztą strój wierzchni to jeszcze nie wszystko. Dla uzupełnienia garderoby niezbędne są również dodatki, czyli w trakcie zimy szaliki, a letnią porą pasek skórzany podtrzymujący przewiewne szorty. Interesujące dane: http://www.ceneo.pl/Mokasyny_meskie/p:Kacper.htm.Sekretem szykownego stroju bywa umiejętność, z którą konkretna osoba dobiera poszczególne elementy garderoby. Nie wystarczy bowiem nabyć bardzo drogie klapki, lecz przy okazji pamiętać o tym, aby nie zakładać do nich skarpetek, nawet jeżeli są firmowe. W zwykłym życiu normy tyczące się łączenia konkretnych ubrań i dodatków do nich pozostają mniej bezwzględne niż te, które obowiązują w świecie poważnego biznesu. Dla zainteresowanych: www.ceneo.pl/Mokasyny_meskie/p:Ecco.htm.

Modny mężczyzna
Autor: Digel
Źródło: Digel
Biznesowa moda męska bywa dość nudna. Bez względu na liczbę lat przedsiębiorcy, jego prezencja nie może pozostawiać nic do życzenia. I w żadnym razie nie chodzi tutaj tylko o to, by fraki były najwyższej jakości. Fachowcy od idealnego wizerunku przypominają, że dodatki do ubrań mogą wzbudzić ufność wśród rozmówców lub przeciwnie, kompletnie podkopać autorytet danego biznesmena. A kompozycją, która podobno potrafi zdziałać cuda jest połączenie niebieskiej koszuli z czerwonym krawatem.