Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Nowoczesna laserowa metoda kuracji schorzeń wzroku

Obecna medycyna okulistyczna w w większej ilości przypadków opiera się na działaniu lasera. Jest to nie tylko najefektywniejsza metoda, ale także najszybsza, ponieważ idealnie nakierowany laser redukuje zniszczone komórki, które bez wyjątku znikają. Zabieg jest docelowy i nie powoduje uszkodzeń sąsiednich komórek. Laser gwarantuje leczenie zaćmy, leczenie siatkówki oka, ale również i jaskrę w początkowym stopniu. Inną mocną stroną operacji przy zastosowaniu lasera jest to, że do znieczulenia stosowane są krople wpuszczane do chorego oka.

okulista

Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
W okulistyce stosuje się kilka typów lasera, które są dobierane do choroby i tak leczenie siatkówki oka odbywa się przy pomocy innego lasera – www.novagroup.pl/produkt/laser-co2-finexel – niż w przypadku dla przykładu jaskry. Różnica tyczy się wielkości fal dla przykładu laser argonowy wykorzystywany jest do zabiegu siatkówki przy cukrzycy i chorobach naczyniowych, w przednim odcinku gałki ocznej stosowany jest laser jagowy, a przy zwyrodnieniach rogówki laser typu femtosekundowego. Przy chorobach wzroku coraz częściej podejmowana jest operacja laserowa oczu cena jest uzależniona od rodzaju schorzenia. Wady wzroku korygowane przy użyciu lasera to przykładowo miopia, hyperopia i astygmatyzm.
Dzięki laserowi możliwe jest zahamowanie zaniku wzroku spowodowanego zmianami występującymi w siatkówce. schorzenia w siatkówce uwidoczniają się głównie z przyczyny zaawansowanego stadium cukrzycy. Choroba na początku sprawia, że ulegają destrukcji drobne naczynia siatkówki, a to skutkuje powstawaniem miejsc niewystarczająco dokrwionych. niewłaściwe dokrwienie powoduje częste krwawienie, a w ciężkich schorzeniach również odwarstwienie siatkówki. Bardzo ważne jest to, aby w porę zaobserwować zachodzące w oku zmiany, ponieważ np. niedotlenienie siatkówki może skutkować nawet wylewem do ciała szklistego.

Wszelkie poważniejsze przemiany w gałce ocznej są zaleceniem do laseroterapii. Jeżeli w oku zachodzą niewielkie zmiany to wtedy okulista może zlecić fotokoagulację ogniskową, której najważniejszym zadaniem jest redukcja uszkodzonych części układu naczyniowego. Istnieje także fotokoagulacja rozsiana stosowana przy zmianach zaawansowanych. Operacja laserowa oczu cena, leczenie siatkówki oka, korekta wad wzroku są to operacje, które muszą być ustalane z lekarzem, który umie operować laserem- .

http://optegra.com.pl/Zabiegi/Korekcja-Wzroku/Laserowa-Korekcja-Wzroku/Pricing