Modne w tym sezonie

Moda bez granic

O torebkach powstają nawet piosenki – czy torebka to skarbnica, czy największy nieporządek na świecie?

portfel damski
Babska torba od dawna wywołuje żywe dyskusje. Dlatego, kłopot tego niebywale praktycznego dodatku, bez którego żadna super babka nie potrafi się obejść, powoduje niezliczone rozmowy na ten temat, zwłaszcza wśród mężczyzn. Okoliczności, na które należy nosić adekwatne torebki, jest wiele.

eleganckie portfele dla kobiet
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto jeszcze większe ilości strojów, do których powinny być akuratne. Trzeba odnaleźć więc najlepsze rozwiązanie. Generalnie można założyć, że trzeba zaopatrzyć szafę w trzy typy torebek – wizytową, biznesową i nieformalną. Przymierzając się do oficjalnego przyjęcia, większość uwagi skupia się na właściwej toalecie i obuwiu.

Na kolejnym, chociaż równie ważnym planie, są gadżety. A wśród nich torebka. Torebka oficjalna, to elegancka kopertówka lub niewielkich rozmiarów puzderko. Nie należy do tych pojemnych, ale zmieszczą się w niej najpotrzebniejsze drobiazgi: szminka, puderniczka, telefon. W trakcie uroczystego wyjścia, torebka powinna być dobrana bardzo skrupulatnie.

torebka
Źródło: flickr.com

Torebki biznesowe są najwłaściwszym wyborem do pracy. Praktyczne, konkretnej wielkości, a jednocześnie eleganckie i konwencjonalne. Ich walorem jest to, że zazwyczaj pasują do wielu kompozycji.

Torby listonoszki skórzane, to wzory, które zmieszczą sporo damskich rzeczy, a zadowalająca ilość miejsca sprawi, że zmieści się w nich także gazeta. Wtedy, gdy okoliczność nie obliguje, portfele damskie nie muszą być kunsztowne i skórzane. Do torby listonoszki można zapakować portmonetki, które posiadają dużo kieszeni, w momencie gdy dodatkowo trzeba pomieścić w nich więcej i innych drobiazgów. Warto wydać większą kasę na torebkę klasyczną – profesjonalizm poznaje się po drobiazgach. Najlepszy wybór jest w kategorii toreb nieformalnych. Wśród nich są między innymi torby sportowe, na zakupy, plażowe i do podróży.