Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Obuwie sportowe – zarówno do uprawiania sportu, ale także do bycia modnym

mierzenie butów
Dni, gdy adidasy utożsamiane były ze sportowym, raczej atrakcyjnym obuwiem minęły bezpowrotnie. Obecnie większość sportowych butów nie tylko atrakcyjnie wygląda, lecz także posiada konkretne i innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu są one idealne zarówno do chodzenia w codziennych stylizacjach, jak również na zajęcia sportowe. Ten tekst przedstawia krótki opis modeli adidasów, które w ostatnim czasie są niezmiernie popularne.

1. Buty nike free 5.0. W przypadku obuwia tworzonego przez Nike, warto wiedzieć co dokładnie oznacza liczba znajdująca się w nazwie (buty nike free 5.0). Jest to oznaczenie stopnia amortyzacji według własnej skali tej firmy. Skala ta opiera się na konkretnym założeniu: liczba dziesięć na tej skali nawiązuje do stopnia amortyzacji, jaki posiada standardowe obuwie biegowe. Liczba 0 w tej skali
buty sportowe
Autor: martakat83
Źródło: http://www.flickr.com

symbolizuje amortyzację, którą „daje goła stopa. Adekwatnie, liczba pięć stojącą w nazwie mówi nam, iż obuwie te posiada „połowiczną” amortyzację. Buty te będą odpowiednie podczas biegania dla tych osób, którzy są zainteresowani by biegać w odrobinę bardziej naturalny sposób. Naturalny w tym sensie, że chcieliby „poczuć” stopą fakt, że biegną; to, po jakim typie podłoża itp. Nie da się tego poczuć w typowym obuwiu biegowym, posiadającym wyższą skalę amortyzacji .

2. Inną serią obuwia, powszechnie rozpoznawalną na podstawie swojego wyglądu, są tak zwane air maxy. Są one znane z posiadania poduszki powietrznej, którą firma Nike stworzyła ponad czterdzieści lat temu! Poduszka (poduszki reklamowe) powietrzna jest nie tylko widoczna w budowie obuwia, ale można ją również rzeczywiście poczuć nosząc buty z tej serii. Cała seria jest stosunkowo rozbudowana i obecnie zawiera w sobie wiele różnych modeli.

Wskazać tu można na przykład cieszące się ogromną popularnością buty nike air max 1 czy też nike air max command, charakteryzujące się tym, że poduszka powietrzna nie jest umieszczona jedynie pod piętą, ale na całym obszarze podeszwy buta.

3. Buty adidas la trainer charakteryzują się oryginalnym oraz niezmiernie modnym wyglądem . Wzorowany jest on na butach, jakie nosili uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym czwartym roku. Buty te, ze względu na oryginalny wygląd, wiele osób nosi zarówno „na co dzień” – głównie osoby ceniące wygodę oraz komfort. Buty te można jednak także z powodzeniem nosić podczas treningów – dzięki 3 korkom na pięcie, dopasowują się one do najbardziej odpowiedniego w danym momencie poziomu amortyzacji.