Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Czym jest? Jakie zapewnia efekty?

jędrna skóra twarzy
Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki jest przeznaczone między innymi dla pań z cerą tłustą, które zmagają się z nadmiarem sebum albo kłopotliwymi do usunięcia wągrami. Salony kosmetyczne oferują szereg zabiegów oczyszczających przeznaczonych dla tak wymagającej skóry. Nie brak także zabiegów dla pań z cerą suchą, a nawet z nadreaktywną cerą naczynkową. Na czym polega oczyszczanie buzi u kosmetyczki? Czy podobne zabiegi są bolesne? Jakie są skutki oczyszczania twarzy w salonach kosmetycznych?

Oczyszczanie – (sprawdź oczyszczanie twarzy wrocław) skóry – ręczne. Zabieg polega na manualnym usunięciu wągrów i innych zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry. Pierwszą fazą oczyszczania ręcznego jest dokładny demakijaż twarzy. Potem kosmetyczka wykonuje peeling w celu usunięcia warstwy zrogowaciałego naskórka. Dalej na kilkanaście minut nakłada na skórę środek o działaniu rozmiękczającym po czym kieruje na twarz strumień pary, jaka poszerza pory i wzmaga aktywność preparatu. Potem kosmetyczka novagroup.pl likwiduje zalegającą w porach treść poprzez duszenie palcami w rękawiczkach jednorazowych. Po wyeliminowaniu wągrów, na skórę aplikowany jest krem lub maska o działaniu przeciwzapalnym. Ostatnim etapem zabiegu będzie nałożenie odpowiedniego kremu ochronnego dostosowanego do potrzeb cery klientki. Zabieg jest przeznaczony dla każdego rodzaju cery.

twarz pozbawiona zmarszczek
Autor: Lara Cores
Źródło: http://www.flickr.com

Hydrabrazja, to zabieg oczyszczający, podczas którego stosuje się wodę. Pierwszym etapem zabiegu jest oczyszczenie skóry z zalegającego łoju a także zaskórników poprzez wsysanie (podciśnieniowo). Potem wykonuje się mikrodermabrazję wodną, zatem złuszczenie naskórka przy użyciu głowic ściernych o rozmaitej grubości (są one dopasowywane do rodzaju skóry). Podczas zabiegu woda chłodzi skórę, łagodzi dyskomfort towarzyszący złuszczaniu a także dodatkowo nawilża. Hydrabrazja jest przeznaczona dla każdego typu skóry, nawet wrażliwej oraz naczynkowej.

Mikrodermabrazja, nazywana także mikropeelingiem kontrolowanym, polega na łagodnym, w pełni kontrolowanym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu, z pomocą diamentowych głowic z użyciem próżni. Mikrodermabrazja oczyszcza skórę z martwych komórek jak też ułatwia przenikanie aktywnych składników. Mikrodermabrazja diamentowa jest określona dla osób z cerą problematyczną (głównie cera mieszana, tłusta).

Powyższe zabiegi wykonuje prawie każdy salon urody.