Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Odwieczny problem to uroda, która się zmienia i środki, jakie pomogą dłużej zachować urodę. To temat tabu, chociaż nie wiadomo do końca dlaczego

Twarz pozbawiona zmarszczek
W naszym życiu nie ma okresu, w którym nie martwimy się o nasz wygląd. Czy to wiek dojrzewania czy wiek średni, zawsze pojawia się jakaś wątpliwość związana z tym tematem. No tak to wygląda, ponieważ nasz wygląd zewnętrzny to nasza wizytówka i trudno nie starać się o swój wygląd. Się wie, że wygląd nie jest najważniejszy, gdyż liczą się inne rzeczy, nasze wnętrze i charakter, ale nie zaprzeczymy, pomaga nam w wielu sprawach. Nie musimy nawet być chodząca pięknością, czasami wystarczą małe zmiany, żeby poczuć efekt.

kobieta w makijażu
Autor: Rikard Elofsson
Źródło: http://www.flickr.com
W większych miastach dużo częściej stosuje się szybkie metody na poprawienie swojej urody. Weźmy taką stolicę, tam botoks Wrocław czy mezoterapia Wrocław, to bardzo popularne zabiegi – przeniesiony tutaj o zabiegach botoksem we Wrocławiu. Nie są tabu jak przed kilkoma laty, choć wiele osób dalej uważa takie zabiegi za coś dziwnego i nie do przyjęcia. No wiadomo, jest to sprawa każdego. Jeśli się decyduje nie powinniśmy w to ingerować, przecież każdy ma swoje życie i pragnie przeżyć je w zgodzie ze sobą, więc jeśli czuje, że to jest to, co chce, dlaczego to zmieniać. Powinniśmy zaakceptować wolę danej osoby do swojej decyzji, niestety w Naszym Kraju jest z tym problem. Z czego wynika?


Nie można tego jednoznacznie stwierdzić, ale wiele osób, które wyglądają trochę inaczej automatycznie są wytykane palcami. To podobnie, jak padnie plotka, że jakaś osoba korzystała z jakiegoś zabiegu upiększającego, zaraz się o tym mówi, jakby to było jakieś przestępstwo. Bardzo ważna zasada mówi, iż wolnym człowiekiem jest ten, który nie zabiera wolności innym. Idąc tym tropem, pojawia się pytanie – jeśli moja zmiana wyglądu nie krzywdzi nikogo, dlaczego jestem wytykana czy wytykany palcami – ? To pytanie często pada w Polsce, gdyż u nas lekkie odstępstwo od normy czy zmiana kogoś, czy to przez jakiś zabieg czy w inny sposób, odbierana jest, jako coś strasznego.

To wielka krzywda dla osoby, która podjęła się takiego kroku. Z drugiej strony,jest to życie tej osoby, jej ciało, więc tylko i wyłącznie ta osoba może decydować, co chce zrobić ze swoim życiem. Akceptacja takiego podejścia jest testem na tolerancję dla każdego z nas.