Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Parę istotnych informacji o portfelach męskich, co mieć na uwadze podczas wyboru

portfel z pieniędzmi
Panowie bardzo lubią nosić portfele, zwłaszcza jeżeli są wypełnione. Wprawdzie w ostatnim czasie coraz mniejsza ilość ludzi trzyma przy sobie gotówkę, gdyż jej rolę w dużej mierze przejęły karty płatnicze, lecz portfel nadal u wielu mężczyzn jest bardzo ważnym przedmiotem. Zresztą trzymane karty również należy gdzieś trzymać, a właśnie portfel bardzo dobrze będzie się do tego nadawał. Wybór różnych portfeli jest obecnie dość duży, więc jeśli będzie się dobrze szukać, to na pewno coś interesującego się znajdzie.

portfel
Autor: Incase
Źródło: http://www.flickr.com
Najtańsze modele, wykonane z tekstyliów albo materiałów, zakupić już można za piętnaście złotych. Jednak w takiej kwocie nie należy się spodziewać jakiegoś dobrego wzornictwa, przeważnie kupują je małe dzieci ze względu na niekiedy oryginalną i ciekawą kolorystykę. Zdecydowanie lepsze jakościowo są klasyczne portfele męskie skórzane – wystarczy spojrzeć. Jeśli chodzi o nie trzeba się liczyć z trochę wyższymi cenami, ale tu już dość dużo będzie zależeć od firmy.

Zwykły skórzany portfel w jakiś nieznanym sklepie kupi się pewnie już za kilkadziesiąt złotych, lecz już eleganckie portfele pierre cardin kosztować będą kilka razy więcej (wciąż jednak znajdziemy je w dobrych cenach). Przy wybieraniu portfela powinno się zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Po pierwsze mężczyźni patrzą na wielkość, a co się z tym też wiąże, kształt samego portfela. Portfel powinien bez problemów pomieścić się w kieszonce kamizelki albo spodni, lecz nie może również być zbyt mały, bo się w nim nie zmieszczą wszystkie niezbędne rzeczy. A w przeciętnym męskim portfelu powinno być miejsce zarówno na gotówkę papierową i monety, ale także na karty bankomatowe, dowód i inne dokumenty.

Następną rzeczą kolor nowego nabytku. W przypadku mężczyzn przeważnie wybierają oni portfele czarne, brązowe lub szare. Kolory te są uniwersalne i praktyczne, i w zasadzie do wielu rzeczy pasują, dlatego też cieszą się największą popularnością. Podczas wyboru warto również przyjrzeć się jakości uszycia. Solidny portfel powinien być wykonany ze skóry dobrej jakości, ale nie mniej ważny jest sposób szycia i ostateczne wykończenie.