Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Parę praktycznych oraz użytecznych wiadomości dla kobiet, które w nieodległym czasie planują otworzyć prywatny salon kosmetyczny bądź fryzjerski

fryzjer
Kobiety wprost kochają troszczyć się o swój wygląd, lecz to jeszcze nie wszystko. Chętnie dekorują także domowe wnętrza i o wiele częściej niż małżonkowie są estetami. Gdy trzydziestolatka idzie do dentysty, to z pewnością wprzódy nie zapomni zweryfikować, jak prezentuje się gabinet. Jeżeli jego wygląd będzie pozostawiał wiele do życzenia, to niedoszła pacjentka cierpiąca na przeszywający ból zęba, poszuka ratunku u konkurencji. Taka sytuacja powtórzy się także w przypadku salonów fryzjerskich. A trzeba pamiętać o tym, że nawet nieco zniszczone meble fryzjerskie będą wystawiać zakładowi nie najlepszą opinię.

profesjonalne meble fryzjerskie
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Jak już wspomnieliśmy, wyżej opisaną regułę z powodzeniem można zastosować także do wystroju salonów fryzjerskich oraz kosmetycznych. Jeżeli takie miejsce bywa ponure, nieposprzątane, a wyposażenie stare jak świat, to eleganckie fryzury raczej tutaj nie powstają – takie będzie przynajmniej zdanie większości pań. Już na etapie planu należałoby wziąć pod uwagę zbiorową opinię i zadbać o to, żeby te elementy wystroju, które najmocniej rzucają się w oczy, prezentowały się bez jakichkolwiek zastrzeżeń. A to oznacza, że meble fryzjerskie powinny być błyszczeć nowością, a sprzęt służący do manicure winien być wykonany z wysokiej jakości materiałów.
Warto również wskazać te elementy wyposażenia, które we współczesnych czasach trącą myszką lub wywołują mało przyjemne skojarzenia. Do takiej podgrupy można zaklasyfikować głowy manekinów, które, postawione w najbardziej widocznych miejscach salonów fryzjerskich i kosmetycznych, mają za zadanie w dyskusyjny sposób dokumentować umiejętności fryzjerek. A ze względów typowo higienicznych warto zrezygnować z dywanów oraz zasłonek, które przyciągają kurz – bez dywanów można się przecież obejść, a zasłonki rozsądniej zastąpić żaluzjami.

suszarki do włosów
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
O profesjonalizmie konkretnego salonu świadczą także wykorzystywane preparaty, czyli rozmaitego rodzaju odżywki do włosów przetłuszczających się czy specjalne farby do koloryzacji. W przypadku gabinetów kosmetycznych rzecz się ma zupełnie podobnie. Ich posiadaczki winny zakupić nici liftingujące pdo, preparaty do mezoterapii bezigłowej i dużo kosmetyków, w tym różu do policzków oraz lakierów do paznokci w pełnej palecie odcieni. A samo wyposażenie zakładu można jeszcze uczynić atutem i pośród konkurentów wyróżnić się na przykład zabiegami, podczas wykorzystuje się nici liftingujące pdo lub wysokiej jakości wypełniacze zmarszczek – .