Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Perfumy, o których słyszała każda kobieta – Chanel No5

images
Sklepy w internecie przedstawiają naprawdę bogatą ofertę. Natomiast odpowiedź na pytanie o najbardziej rozpoznawalną perfumę wydaje się jednoznaczna. To już bez wątpienia zapach legenda. Już ponad 90 lat ceniące klasę kobiety zachwycają się właśnie No 5.

Każda kobieta ma swoje najważniejsze kosmetyki do makijażu, tusz do rzęs i co najistotniejsze zapach. Podobno najlepiej jest niepodważalnie być łączoną z tym samym zapachem i rzeczywiście wiele z nas przyzwyczaja się do wybranych flakoników. Chanel No 5 to uosobienie kobiecości i dla większości ponadczasowy zapach. Panowie muszą o tym pamiętać.

Autor: NATURADO

Bez względu na fakt, że miłość krytyków zyskały zapachy takich marek jak Masaki Matsushima, Dior Jadore, Yves Saint Laurent i Hermes to niewielki flakonik uwielbionych przez wszystkich francuskich perfum wciąż budzi emocje. Prawie nikt nie kojarzy, że kompozycja zapachowa powstała w 1917 roku. Natomiast perfumy swoją inaugurację miały w 1922 roku. Coco Chanel najpierw rozdała swoim najlepszym klientom kilka próbek nowych perfum, a gdy na ich twarzach pojawił się zachwyt, postanowiła wprowadzić je do sprzedaży.

Ciekawostki o Chanel No 5
Jedna z legend o francuskiej ikonie stylu mówi, że 5 była jej szczęśliwą cyfrą. Kolejna związana jest z ustaleniem propozycji zapachowych perfum idealnych. Z proponowanych flakoników o porównywalnej kompozycji Coco wskazała na piąty. Trudno powiedzieć, która historia jest rzeczywista, ale przecież dwie propozycje są prawdopodobne.

Podobno „piątka” narodziła się przypadkiem. Do receptury dolano zbyt dużo aldehydów, co w konsekwencji dało rozpoznawalny już efekt. Na zapach składa się ponad 80 składników, m.in. specjalna odmiana jaśminu, wanilia i ambra. Następną ciekawostką może okazać się dla większości historia, że to właśnie te perfumy były hitem wśród … hitlerowców. Coco była zaskoczona i obawiała się, że zapach po wojnie nieodwołalnie będzie postrzegany negatywnie. Jak się jednak okazało No 5 to najbardziej uwielbiana perfuma w dzisiejszych czasach. Inne kosmetyki, które polecamy: carita kosmetyki.

Tylko Chanel
Przedstawicielki płci pięknej kochają weryfikować kosmetyki wyszczuplające, ciągle starają się wybierać te najmodniejsze. Sprawdzają preparaty odmładzające i kosmetyki na trądzik, ale perfumom zazwyczaj pozostają wierne.