Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Piękne loki i prawidłowa kondycja skóry, głównym atrybutem kobiecej urody.

Nie ukrywaj cellulitu, zwalcz go!
Na niekorzystny wygląd włosów wpływają rozmaite, mniej lub bardziej agresywne środki upiększające. Podobnie jak skóra twarzy i rąk, są stale narażone na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Gdy loki robią się przesuszone, łamliwe oraz podatne na wypadanie, odpowiednim sposobem staje się ich skuteczna ochrona. Nie zaskakuje zatem fakt, iż kosmetyki przeznaczone do tego celu stają się bardzo prężnie rozwijającą się grupą kosmetyków.

Kobieta, uroda
Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com

Preparaty do pielęgnacji oferowane są na rynku kosmetycznym pod różnymi określeniami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnim czasie bardzo rozpowszechnioną, chętnie wykorzystywaną formę preparatów pielęgnacyjnych stanowią pianki. Preparaty te są praktyczniejsze w użyciu, dają się łatwo i równo zastosować. Tak jak tu: strona internetowa.

W sytuacji mocniej zniszczonych włosów godne polecenia są balsamy lub odżywki ochronne, które nakłada się na kilka minut, a następnie spłukuje. Zimową porą warto poszukać kremów do twarzy i ciała z zawartością masła karité (shea), które silnie natłuszcza i wygładza skórę, a przy okazji jest również ekologiczną substancją promieniochronną. Strumienie słońca działają na naszą cerę przez cały rok. Porą zimową słonko oddziałuje nadspodziewanie przenikliwie. Należałoby więc nie zapominać o właściwej fotoochronie, ale nie tylko kiedy szusujemy na deskach. Również w trakcie spacerów czy jazdy na wyciągu pamiętajmy o posmarowaniu odsłoniętej cery kremem z ochroną UV.

Trzeba nabyć krem z wysokim filtrem, dlatego, że słońce wysoko na stokach działa z dużą intensywnością. Nie zapominajmy też o ochronie wrażliwej skóry na ustach i wokół oczu. Korporacje pielęgnacji profesjonalnej, pomyślały o klientkach, dla których uroda (zobacz usuwanie cellulitu oferowany przez Ence-Pence) jest istotna ale mają mało czasu na pielęgnację i opracowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich głównym zamierzeniem jest spowodowanie szybkich i widocznych rezultatów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry. Dla zainteresowanych: linkuję.

Medycyna estetyczna coraz bardziej popularna
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Interesującym rozwiązaniem mogą być też rozgrzewające kremy z domieszką imbiru, cynamonu lub chilli, które polepszają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej ciepły, przyjemny aromat. Jeśli mamy ochotę na gorącą kąpiel, powinno się dolać do wody parę kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich zmysłowy aromat zamieni kąpiel w niewielki zabieg spa.