Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Podstawowe informacje o grzybicy atakującej paznokcie, profilaktyce i technikach jej leczenia.

starzenie
Jednym z częściej spotykanych problemów przy paznokciach, jest grzybica. W wielu przypadkach będzie rezultatem grzybicy nóg, jaka to choroba jest bardzo powszechna u dużej części naszego społeczeństwa.

starzenie
Autor: Your Mildura
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli dojdzie do tego niewłaściwe obuwie i chodzenie w sztucznych skarpetach, to będą to idealne warunki do rozwijania się grzybów. Grzybica paznokci u stóp (sprawdź moją stronę) niejednokrotnie będzie też spowodowana ogólnymi kłopotami zdrowotnymi, na przykład będą jej sprzyjać cukrzyca, otyłość czy zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Zakażenie może się wtedy pojawić, gdy nastąpi jakieś uszkodzenie płytki albo skaleczenie, wówczas grzyby będą miały doskonałe warunki na to, żeby nagle zaatakować. A jeśli zakażenie się już zacznie, to może się pojawić grzybica paznokci dłoni (użyj tego linku) i niestety konieczność długiego i kłopotliwego leczenia.
Biżuteria Cocktail’me
Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me
Osoby, które mają z tym problemy pamiętać muszą o tym, że leczenie grzybicy paznokci będzie procesem długo trwającym i wymagającym systematyczności. Wielu ludzi po kilku tygodniach zaczyna się zniechęcać i przerywa proces leczenia, niestety w takim przypadku z reguły choroba znowu wróci. Również środki domowe nie dają dużej skuteczności, mogą one wspomóc kurację, ale nie ją zastąpić. Z tego też powodu chcąc się pozbyć tych kłopotów przede wszystkim należy się udać do dermatologa, który wykona niezbędne badania i przepisze odpowiednie leki. Czytaj też

W przypadku niedużych zmian chorobowych przeważnie powinny wystarczyć zwykłe preparaty grzybobójcze, nakładane na zarażone miejsca, lecz niekiedy będzie trzeba zażywać też lekarstwa doustne.