Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Pomysłów na świąteczny upominek może być naprawdę wiele. Warto zrobić coś samodzielnie – zobacz pomysły

bluza z nadrukiem
Już wkrótce święta, a wraz z nimi gorączka na zakupy, zwłaszcza te związane z prezentami dla najbliższych. Co roku wielu z nas ma z tym kłopot, chociaż równie spore grono osób na nic tak nie wyczekuje jak właśnie na możliwość zrobienia przedświątecznych zakupów. Sprzyjają temu piękne aranżacje wystaw sklepowych, licznego rodzaju rabaty i ten specyficzny świąteczny klimat.

Jednak nie zawsze łatwo i znienacka przychodzą nam do głowy pomysły na świąteczny podarunek. Jak najbardziej możemy przeglądać bluzy dziecięce dla naszych
wyposażenie kuchni
Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

maluchów, z ulubionymi ich motywami , albo gadżety kuchenne dla naszej mamy, gdyż mimo pokaźnej już kolekcji nadal jej jeszcze czegoś brakuje wśród kuchennych drobiazgów. Jednakże czasem marzy nam się w pełni nietuzinkowy upominek, taki, który zrobi naprawdę ogromne wrażenie na odbiorcy, który nad wyraz mu się spodoba, gdyż będzie sporym zaskoczeniem, a równocześnie doskonale będzie współgrał z jego gustem.

Aby podarować taki niebanalny prezent najszybszą drogą może być jego samodzielne przygotowanie. Ostatnio rozmaitego rodzaju robótki ręczne, potoczne zwane jako handmade czy DIY, czyli „zrób to sam”, przeżywają prawdziwy renesans, wśród ludzi o różnym wieku czy różnej płci. Technik, metod i pomysłów takiego samodzielnego rękodzielnictwa jest naprawdę bardzo dużo. W internecie również co rusz powstają blogi, gdzie użytkownicy umieszczają swoje prace i pomysły. Jest to świetne źródło inspiracji dla kogoś, kto szuka niekonwencjonalnego upominku dla najbliższych .

Prawdą jest, że aktualnie możemy kupić w zasadzie wszystko, ale nierzadko rzeczy te pozostawiają wiele do życzenia. Niskiej jakości tworzywo, nienajlepsze wykonanie, brak nowatorskiego podejścia sprawia, że upominek może szybko znaleźć się gdzieś na dnie szafy i być po prostu rzadko wykorzystywany. Dlatego warto włożyć w to więcej wysiłku i przygotować upominek ręcznie, zwłaszcza gdy chodzi nam po głowie prezent zindywidualizowany, a więc taki z którym odbiorcę będzie łączyła wyjątkowa więź.
Pomysłów jeśli o to chodzi może być naprawdę wiele. Wystarczy zastanowić się co mogłoby bliskim sprawić najwięcej radości, a następnie sprawdzić jak możemy to zrobić.