Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Popularne metody medycyny estetycznej

chirurgia estetyczna
Medycyna estetyczna to obecnie najprędzej modyfikująca się sfera medycyny. Jest sferą medycyny przeznaczoną gruntownie i wyłącznie poprawie wizerunku, oraz opóźnienia efektów starzenia. Medycyna estetyczna stosuje wszechstronnie informacje z obrębu wielu specjalizacji. Medycy używają technik zabiegowych odrobinę inwazyjnych posługując się wyłącznie lekami, sprzętami i trybami zaaprobowanymi przez lekarskie towarzystwa naukowe.

chirurgia estetyczna
Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime
Pacjentem medycyny estetycznej jest zdrów człowiek, spragniony wciąż utrzymać doskonałą formę fizyczną i psychiczną. Specjalistyczna wiedza, wprawa i kunszty zabiegowe, są zasadnicze w tej dziedzinie, bowiem dyplomowani lekarze medycyny estetycznej powinni być profesjonalni. Oferowana pacjentom mądrość ekspercka, bezpieczne i oryginalne technologie medyczne odróżniają się w zależności od terenu organizmu, któremu są dedykowane.

Stosowane metody diagnostyczne i terapeutyczne zróżnicowane są w zależności od płci, wieku, i stanu pacjenta. Bardzo popularnym zabiegiem w szczególności wśród kobiet jest likwidacja zmarszczek. Gabinety sugerują wiele przeróżnych zabiegów likwidujących zmarszczki, całokształt zależy od nas, który sposób wyselekcjonujemy. Medycyna – pokaż szczegóły – estetyczna pomału przestaje być mylona z chirurgią plastyczną, stosując metody o wiele mniej inwazyjne, pozwalające udoskonalić wizerunek i usunąć zmarszczki w sposób mniej drastyczny, a zarazem nie

medycyna estetyczna
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

wyłączający z życia zawodowego, rodzinnego i socjalnego. Nóż chirurga stanowi w medycynie estetycznej tylko uzupełnienie.

W odróżnieniu od dermatologii, pacjenci poddawani zabiegom medycyny estetycznej nie cierpią na poważne choroby skórne. Mimo że pocenie jest prawidłowym procesem ustroju, nadmierne pocenie jest już niezwykle uciążliwe. Medycyna (dermamed) odkryła rozwiązanie na skuteczne leczenie nadpotliwości – jak leczyć nadpotliwość. Jest to powstrzymywanie działań gruczołów potowych za pomocą toksyny botulinowej i jest to wybieg uważany dzisiaj za zapewniający najwspanialsze wyniki. Za pomocą jednego zabiegu można unicestwić tę dokuczliwą dolegliwość na kilka miesięcy.