Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Poradnik eleganckiego faceta

biznesmeni po pracy
Nie tak całkiem dawno temu na czasie zrobiło się chodzenie w kaloszach. Nie do końca wiem jaki był tego powód. Deszcze w tamtym czasie – pomimo że nierzadkie – nie były na tyle ulewne by ten ówczesny trend na kalosze wytłumaczyć.

Autor: stracd
Oczywiście „na pierwszy ogień” poszły panie. Zaroiło się w porannych programach TV od mniej lub bardziej znanych kobiet które to – kiedy tylko zdarzyła się możliwość – ochoczo prezentowały na nogach estetyczne, wzorzyste gumiaki. No i ruszyła lawina! Wszyscy stracili głowy! W kąt trafiały proste jednokolorowe kalosze męskie jak i damskie. Zastąpiły je gustowne, kolorowe, kalosze męskie i damskie.

Czasem taki dobór obuwia do wyjściowego stroju sprawiał dość upiorne wrażenie. Sam miałem okazję w dość pochmurny, ale nie deszczowy poranek (polecamy brzytwa cena) zobaczyć dżentelmena, który wychodził z pięknej limuzyny w bardzo eleganckim stroju. Wizerunek popsuły niewątpliwie żółciusieńkie męskie kalosze w geometryczne kształty.

Bez wątpienia lepszym rozwiązaniem dla dżentelmena z limuzyny byłyby modne mokasyny męskie lub – jeśliby chciał ów mężczyzna na herbatę pójść w troszeczkę mniej galowym ubraniu – dobrym rozwiązaniem są miejskie buty męskie. Buty te to nadzwyczaj wygodna krzyżówka obuwia typu sportowego z butami wizytowymi. Równie dobrze sprawdzają się do spodni dżinsowych jak i spodni trochę elegantszych.

Wszyscy wiemy, że kulturalnego mężczyznę poznaje się po stanie jego butów. Ta sama reguła obowiązuje panów także w domowych pieleszach, choć rzecz jasna w troszkę mniejszym stopniu. Pan domu jeżeli już nosi kapcie dla mężczyzn (nie wszyscy to lubią) także musi je odpowiednio dobrać. Najlepiej żeby były w stonowanych kolorach no i oczywiście komfortowe, ponieważ niełatwo jest oddawać się przyjemności zabawy z dziećmi albo czytać dobrą książkę w niewygodnych kapciach męskich.