Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Porady i wskazówki o wyborze odpowiedniego ubioru na jeżdżenie na rowerze przy różnej pogodzie.

jazda na rowerze
Jazda na rowerze to jedna z najbardziej popularnych form fizycznej aktywności. Nie tylko ma doskonały wpływ na samopoczucie i kondycję, wzmacnia mięśnie i układ krwionośny, ale poza tym daje mnóstwo przyjemności. Na rowerze jeździć można w zasadzie przez cały rok, nawet zimą bez problemów da się używać tego środka lokomocji.

koszulki do biegania
Autor: Georgia National Guard
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba się jedynie odpowiednio do takiej jazdy przygotować, przede wszystkim przez ubranie odpowiedniej odzieży. Jeżdżenie w chłodne, deszczowe dni bez należytego ubrania spowodować może wychłodzenie organizmu, a w rezultacie przeziębienie lub nawet jakąś bardziej poważną chorobę. Przede wszystkim trzeba przypilnować nakrycia głowy – przy nieodpowiednim jej zabezpieczeniu łatwo się może zdarzyć o kłótliwe do leczenia zapalenie zatok. Należy także założyć rękawiczki, z kolei one będą podnosić komfort jazdy i będą chronić przed odmrożeniem. Istotne jest też to, co się ubierze na korpus. Z kolei tutaj świetnie będą się sprawdzać różnego rodzaju kurtki i koszulki, dzięki ich użyciu można z dużym komfortem jeździć nawet kilka godzin na dzień – sprawdź: .

Kupując rowerowy ubiór przede wszystkim należy dobrać go do panującej pogody. Na ciepłe, letnie dni bez żadnego problemu wystarczą zwykłe koszulki rowerowe z nadrukiem. Wiele osób jeździ w zwykłych koszulkach z bawełny, ale nie jest to najlepszy pomysł. Są one mało przewiewne i długo schną, z tego też powodu nie są polecane dla osób które jeżdżą więcej. Dobre koszulki rowerowe wykonane są z materiałów, które szybko wysychają, wówczas nawet jak się jest spoconym, to pot zostaje szybko odprowadzony na zewnątrz.

koszulka do biegania
Autor: NIKE
Źródło: hurtowniasportowa.net

Mają one obcisłą konstrukcję, dzięki czemu nie będą się łopotać w czasie jazdy, a dodatkowo często będą mieć na plecach siateczkę dla jeszcze lepszej wentylacji – . Niezwykle przydatne przy koszulkach rowerowych są kieszenie z tyłu. Można tam schować kanapkę, mapę czy telefon, doskonale będą się sprawdzać nawet przy niedługich wycieczkach. Na chłodniejsze dni sama koszulka może nie wystarczyć, z tego też powodu należy założyć specjalną bluzę rowerową lub kurtkę uszytą z odpowiedniego materiału.