Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Portfel to istotny przedmiot każdego z nas. Należy więc wybrać go jak najlepiej. Co jest ważne?

portfel
W sklepach mamy szansę kupić różnego rodzaju portfele, które odpowiadają zróżnicowanym gustom swoich użytkowników. Mamy portfele na pewno damskie i typowo męskie, jak również uniwersalne. Kupując portfel, należy zwracać uwagę na rozmaite sprawy.

kliknij w link
Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
Kupując portfel wykonany ze skóry, trzeba zwrócić uwagę na jakość skóry, z jakiej został wykonany. Zresztą, jakoś materiału i tryb zrobienia portfela powinny nas interesować w każdym przypadku, także gdy będziemy kupować coś podobnego jak listonoszki skórzane, których zaletą jest to, że są one pięknie się prezentujące i wysoce trwałe.

Portfele mogą być zrobione ze skóry naturalnej albo sztucznej, materiałów syntetycznych i naturalnych, jak również z rozmaitego rodzaju materiałów sztucznych, na przykład z plastiku. Najkosztowniejsze i najlepsze zarazem są wspominane już portfele skórzane,chociaż nie każdemu będą się one podobały, z uwagi na ich klasyczne wzornictwo. Dla młodych ludzi o atrakcyjniejsze staną się kolorowe portfele robione z materiałów sztucznych, lub nawet z plastiku, ale przyznać należy, że nie są one zbyt trwałe i z reguły należy je wymieniać na nowe – zobacz tutaj. Dzięki temu co pewien czas mamy nowy portfel, co także jest całkiem dobrym pomysłem.

portfele
Autor: Krenig
Źródło: Krenig
O ile dość nietrudno wybiera się portfel dla nas, gdyż kierujemy się wówczas naszymi indywidualnymi preferencjami natury estetycznej i działającej, o tyle nabywanie portfela na prezent jest o wiele bardziej trudnym procesem. Portfel powinniśmy dobierać wtedy do wieku i stylu ubierania się wybranej osoby. Jeżeli jest to młoda dziewczyna, kupmy jej śmieszny, kolorowy portfel. Z kolei, dla dojrzałego mężczyzny o wiele lepszym pomysłem będzie klasyczny portfel skórzany, w szykownym czarnym kolorze.

Kolejnym wyznacznikiem, o którym należy zadecydować w czasie kupna portfela, jest jego wielkość. Dla panów wybiera się trochę większe portfele niż dla pań, choć trzeba nie zapominać, aby portfel dla panów w miarę bez problemu zmieścił się w kieszeni spodni czy w marynarce. Dla kobiet należy dobierać portfele damskie do rozmiaru torebki. Portfele mogą być zapinane na zatrzask, zamek błyskawiczny, metalowe łapki – z reguły pojawiające się w części którą przeznacza się na bilon, albo zamykane na rzepy, co występuje zazwyczaj w sportowych typach portfeli.