Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Porządek musi być fundamentem istnienia wszystkich ludzi

muzyka
Nasz żywot jest zbyt skomplikowany, więc ustawiamy wiele rzeczy, jak nam wygodniej, jak łatwiej. Można to nazwać generalizacją, gdy za wszelką cenę chcemy coś uporządkować, można też to określić mianem zapanowania nad uporządkowaniem rzeczy. Z jednego, jak i drugiego rozwiązania wyjawia się pewna oczywistość, która mówi nam, że nieważne, jak i co, lecz zawsze będzie wszystko segregować i nazywać. Taką już mamy bowiem naturę. Ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie całych ludzkich cywilizacji: państwa, miasta, organizacji bez pewnych opanowanych schematów. Gdyby nie porządek nie istniałyby nazwy ulic, nie byłoby rejestracji, przez co odróżnialibyśmy samochody po kolorach i znakach szczególnych (zarysowania, uszkodzenia).

koncert
Źródło: http://www.morguefile.com/

Od uporządkowania nie jest wolna przyroda, przecież wśród zwierząt każdego gatunku istnieje hierarchia, której nikt się nie stara zaburzyć. Zwierzęta ze swojej natury są mniej skomplikowani od ludzi, więc nawet nie przejdzie im przez myśl, że coś można zrobić inaczej. Przyjrzyjmy się domowemu kotu: on żyje, żeby polować, myć się i spać. Pewnie nie myśli, że mogłoby być inaczej (choć tak naprawdę nie wiemy, co ma w głowie).

Pokazujemy sobie Ziemię produkując mapy, układamy książki na regałach, a pracujący w urzędach na co dzień administrują dużą ilością dokumentów, z których każdy musi odszukać się w ogólnym porządku. Harmonia istnieje w muzyce, jest rock, metal, rap, w portfelu (portfele dla fanów muzyki) – są przecież kieszonki na drobne, a także miejsce na banknoty, czy karty kredytowe.

Czy jesteś usatysfakcjonowany z treści naszego wpisu? Jeśli tak, to podaję też mój odsyłacz (https://prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/Kosci-prasowane/) do kolejnej witryny. Namawiam!

Nawet to czy nosimy przypinkę rockową, metalową czy rapową (przypinki rap) pokazuje pewien porządek, muzyka (przedwzmacniacz studyjny) jakiej słuchamy, to, co ma określać naszą spójną osobowość. Kiedy słuchamy rocka, metalu czy rapu na smyczy trzymamy psa, który ma się nas słuchać, rządzimy nim, wyznaczamy granicę jego zachowań i postępować. Porządek dla niego, jak i dla nas jest bezpieczny – on potrzebuje pana, my możemy mu zapewnić opiekę i bezpieczeństwo. Takie obopólne przestrzeganie porządku przynosi same korzyści.