Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Poszukujesz zatrudnienia? A czy wiesz, jak to robić? Poczytaj kilka porad

oferty pracy
W życiu różnie się dzieje. Czasem z dnia na dzień może się przydarzyć tak, że stracimy pracę. I nierzadko może to odbyć się bez naszej winy, bo na przykład firma zbankrutowała i zaczęła zwalniać pracowników. Jak sobie wtedy radzić? Jak szukać pracy?

Najistotniejsze, że nie można się załamywać i poddawać. Rzecz jasna nikt nie chciałby być bez pracy i idealną sytuacją jest, gdybyśmy od razu przeszli z jednej pracy do drugiej. Nie zawsze jednakże jest to możliwe. Wówczas po prostu trzeba przesyłać jak największą ilość CV, ażeby zapewnić sobie jak największą ilość możliwości zaproszenia nas na spotkanie rekrutacyjne (praca w charakterze przedstawiciela handlowego). W których miejscach szukać ogłoszeń o pracę? Jeśli idzie o oferty pracy stargard szczeciński, Warszawa, Białystok czy każde inne wielkie albo małe miasteczko, ma ich w rzeczywistości sporo w swojej ofercie.

Szukajmy tego typu ofert w wielu miejscach. Jeżeli na przykład interesują nas oferty pracy przedstawiciel handlowy lub też medyczny, to przede wszystkim poszukajmy tego rodzaju pracy w lokalnych gazetach, Internecie albo urzędzie pracy. W niejednym z tych miejsc czy mediów wynajdziemy interesujące nas ogłoszenia (praca administrator). Oczywiście najaktualniejsze będą oferty z sieci – tutaj osoby mogą w każdej chwili, o każdej porze dnia albo nawet nocą, także w niedzielę i święta, umieszczać tego typu ogłoszenia. Działa to również w odwrotną stronę – w każdej chwili kandydat poszukujący pracy może wysyłać pod podany adres swoje CV.

praca
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jeżeli chodzi o urzędy pracy, to spora większość z nich także zamieszcza oferty na swoich stronach internetowych. Niestety, nie zawsze są one bardzo aktualne. Wszelkie najświeższe oferty odnaleźć można w samym urzędzie pracy, ale tam już należy wybrać się w dniach roboczych w tygodniu – od poniedziałku do piątku.Poszukując ofert w lokalnych gazetach, zwróćmy uwagę przede wszystkim na gazety lokalne albo przynajmniej specjalne wkładki , które dotyczą konkretnego regionu, dodawane do czasopism regionalnych, wojewódzkich albo ogólnopolskich . W owych gazetach przynajmniej raz tygodniowo znajdziemy bogatą część , która jest poświęcona ofertom pracy, dzięki którym bez dużego kłopotu znajdziemy ogłoszenia w rodzaju praca administrator, księgowy czy stolarz.

Reasumując, utrata pracy to oczywiście nie koniec świata. Zapewne bez większego trudu uda nam się otrzymać następną pracę, trzeba jedynie się postarać i wyszukać interesujące nas oferty.