Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Powody wykonywania operacji plastycznej

operacja plastyczna
Powody do zrobienia sobie operacji plastycznych uszu są różne. Najczęściej sprowadzają się do kompleksu odstawiających małżowin. To wyróżnianie się bywa często obiektem kpin. Niejednokrotnie problem z uszami kończy się nawet załamaniem lub depresją. Specjaliści od chirurgii estetycznej tłumaczą tę kwestię i zapewniają: operacje na uszach należą do najprostszych pośród innych zabiegów na ciele. Warto pamiętać też, że zabieg na uszach, (podobnie jak na innych organach ciała) – jeśli już go zaplanujemy – powinien być wykonany profesjonalnie. Kolejne „ewolucje” niosą za sobą zagrożenia, dodatkowe przeżywanie bólu oraz zmniejszanie zasobów portfela.

estetyka
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Nieskąplikowana operacja uszu jest zabiegiem, który niesie za sobą natychmiast odczuwalne zmiany. Modelacja małżowin to kilka dokładnych chirurgicznych cięć a po tym modelowanie skóry wokół ucha specjalnymi szwami pod ten zabieg. Z reguły największe bóle odczuwane są w pierwszych dniach po zabiegu. Dobrze jest mieć pod ręką tabletki przeciwbólowe, które – choć doraźnie i na moment – ale zmniejszą próg bólu.

Mniej więcej dwa tysiące złotych liczą sobie kliniki za operację na małżowinach. Cięcie i profilowanie małżowin jest dziełem specjalistycznej grupy fachowców w zakresie chirurgii estetycznej. Czas trwania operacji to od kilkudziesięciu minut do godziny. Chirurdzy radzą, aby przez pierwsze dni po operacji „pocięty” klient przebywał w klinice. Rekonwalescencja pod okiem lekarza to większa pewność. Cięcie skóry i delikatne zabiegi, ból i delikatność – obie skrajności łączy profesjonalna chirurgia estetyczna.

medycyna
Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime

W przypadku korekcji uszu znaczące okazuje się nastawienie pacjenta. Dzieci i dorośli decydujące się na operację mają w podświadomości przekonanie o niepożądanym elemencie ciała, mankamencie który nie daje im spokoju. Regulacja małżowiny jest nie tylko zabiegiem na ciele, ale poza tym także mentalnym. Pozytywne zakończenie, widoczne przez zachowanie pacjenta, tylko doda mu entuzjazmu i bodźców jeśli chodzi o dalsze działanie.

Zabiegi na uszach należy poprzedzić stosownymi badaniami skóry. Lekarze sprawdzają układ krwionośny, w odstawkę na kilka dni muszą pójść papierosy i alkohol. Pacjent zwiększa wówczas ilość przyswajania witaminy C, przeważnie do tygodnia przed zabiegiem.